Sziasztok!
Még most kezdtem bele ebbe a TV-be, de érdekes jelenséget produkál. Sorkimenős volt, kicseréltem és a leírt hibát produkálja - OSD-t látok, képet nem. Hang van, G2 változtatásra egy bizonyos ponton halovány derengő kép jelenik meg. Átpróbáltam egy másik képcsövet bele, de ugyan ezt produkálja. Nem tartom valószínűnek a csőhibát. Ha jutok valamire megírom, de ha van valami ötletetek, megköszönöm!
Szép napot!
Üdv: Laci
Sziasztok.
Egy ilyen táppal küzdök.
Tünetek:
Bekapcsolás után felszisszen, aztán a tápled elkezd villogni. 6 rövid, szünet. A service manual (30.old) alapján ez overvoltage/overcurrent protection.
TápIC: STRS5706. Feltöltöttem a táprajzot és a service manualt is. Az
itt leírtak alapján IC csere, esetleg LOPTx csere.
Amit eddig elkövettem/tapasztaltam:
C608 10µ 50 cserélve (igaz nem low esr-re, mert nem találtam itthon)
C620 100µ 160v cserélve
60W-os izzóval nem indul. 40W-ossal második ciccenésre indul és 137V van a B+ -on. Az R607-en 45,3mV van. A Sens bemeneten 32V-ot mérek.
Szerintetek? Vegyem az IC-t?
Sanyika
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fent említett Plazma monitorral kapcsolatban, hátha valaki találkozott ezzel a hibajelenséggel. Nemrégiben került hozzám ez a darab, persze már akkor mondták hogy nemüzemel, gondoltam azért nemfogom kidobni, mert feltételezhetően javítható a darab.
A következő hibajelenséget produkálja:
Közvetlen miután csatlakoztattam a kábelt, elkezd világítani a zöld led rajta. Ezután kb 10mp után elkezdi pörgetni a ventillátorokat benne, de csak éppen hogy felpörögnek utána megint leállnak..eltelik szintén 10mp, megint felpörgeti, ezt megcsinálja 5x, a hatodikra pörgeti őket folyamatosan de ezután semmi nem történik csak pörögnek még kinem húzom a tápkábelt. Sajnos hibakód nemjelenik meg a
standby-leden. A táp panelen megjelennek a feszültségek amelyek a Q panel felé mennek, azok folyamatosak maradnak egész idő alkalmával miután csatlakoztatva van a hálózatra a készülék, viszont ami a ysus panel felé haladna (5V, 65V, 170V), az megjelenik úgyszintén kb 1mp-re minden egyes alkalommal mielőtt felpörgetni a ventiket benne, és amikor a végn a ventik forognak folyamatosan akkor már nincs semmi.
És gondoltam mielőtt, elvinném szervízbe bevizsgáltatni jó summáért :) előtte megkérdem hátha valaki találkozott ezzel a problémával, és ha igen akkor megsikerült-e oldani.
Mellékelve csatoltam egy képet a tápról, hátha valamit segít valamit.
Üdv: Szilárd
Sziasztok !
Kis segítségre volna szükségem. Ilyet még nem javítottam, felületesek az ismereteim róla. Kapcsrajz megvan.
No szóval. Kaptam, ha meg tudom csinálni, akkor örülök, az enyém. Eredetileg az volt a hibája, hogy nincs kép. AV-ról meghajtva tényleg csak hang volt, és valami derengést láttam a háttérben. Ez alapján akármi is lehet. Olvasgatás után tcon panel-ra tippeltem. Szétszedtem, lefotóztam, a cikkszám miatt. Összeraktam, és hát akkor próbáljuk ki effektus, hátha csak mozgatási kontakthiba volt. No! Erre megjött ennyi fény és képtartalom. Ami akár más problémára is utalhat.
Aki kicsit jobban ismeri ... kérnék segítséget, ez mi lehet? Elég csak a tcon-t cserélni?
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.