Sziasztok!
A címben említett tv-nél, ha bekapcsol a NICAM sztereo hang, folyamatos és ütemes kattogó hang jön mindkét hangszóróból. Az analóg sztereo adásnál nincs ez a jelenség. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Mi lehet a hiba oka?
Köszönettel:
Tamás
Sziasztok! Segítséget kérnék tőletek a hiba meghatározásban,ebben a furcsán csíkos tv ügyében. A jelenség a következő:a tv-n megjelenő kép négy egyenlő,8-10 cm-es sávban függőlegesen színes csíkokkal tarkított(a két szélén és középtől jobbra ill. balra egyenlő távolságra),a megjelenő képtartalom viszont tökéletes. Ez idáig simán lehetne az E,F,G bufferek,vagy valamelyik COF hibája is. De ami szokatlan,hogy vízszintesen is van egy fekete csík a képernyőn középen,és a függőleges színes csíkok ahol ezt kereszteznék,ott véget is érnek,majd kicsi vízszintes eltolódás után(5-10mm)folytatódnak. A képtartalom nem törik,teljesen jó. Sajnos képet nem áll módomban feltenni,pedig sokat segítene tudom. Még annyi hogy a függőleges csíkok nem folytonosak,hanem hosszabb-rövidebb szakaszokból állnak. Teljesen bizonytalan vagyok hogy kijelző vagy valamelyik áramkör okozhat-e ilyen fura csíkosodást. Köszi előre is,sziasztok!
Hello,
can anybody help me with an cicuit diagram for an Sony KE-55A8. In the SM I can't find any circuit layouts or schematics.
I need specially details for the PSU G93F.
Thanks in advance
Hi.
A tárgybeli tv hez keresek kijelzőt.
A tv többi adatai a fotókon láthatóak..
Ha esetleg több adat is kellene akkor tovább bontom a készüléket.
Ha nem sikerül keriteni kijelzőt akkor lehet donorként felejánlom a szerveit továbbhasznositásra...
Üdv. Egon