Sziasztok! Ismét egy érdekes hibához kérném segítségeteket. A készülékkel DVB C kábeltévés adást vesznek ,és a probléma a következő. Bekapcsolásnál sok esetben,főleg ha hosszu ideig ki volt kapcsolva a készülék,akkor kiírja hogy nincs jel.Hiába váltanak másik csatornára ,ott sincs,holott a kábelhálózat jó.Ha a menüben az "ujrainditás" opciot alkalmazzák akkor bejön a kép és tökéletes,nem pixeles stb.Utána ha ki be kapcsolják továbbra is jó,de másnap már nem biztos,ilyenkor megint ujra kell inditani a softvert.Ami érdekes ,ezt azota csinálja ,miota lefrissitette magát a netről a tv ,mert azelőtt jó volt.USB-ről próbáltam rátenni a legujabb softvert de azt írja ,hogy naprakész a tv. Gyári beállítás ,ujrahangolást próbáltam.
Tud esetleg valaki valami tippet erre,mert én kifogytam az ötletekből.
Köszi
Lalee
Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék feszültség alá helyezve elindul, megjelenik a SONY logo néhány másodpercre, majd kikapcsol 2-3 másodpercre, ismét megjelenik a logó, és így megy amig meg nem szüntetem a hálózati feszültséget. Távra nem reagál. Háttér világítás hibára gyanakodtam, de lehúzva a LED-háttér csatlakozót, az üzemi állapotot jelző led mutatja, hogy a jelenség változatlanul fenn áll. A main-ról a tápon kívül minden elmenő csatit lehúzva, változatlanul ki-be kapcsolgat. Azt még nem volt időm megnézni, hogy a tápról a mainra elmenő 12 V-os feszültségek valamelyike esetleg zárlatban van-e...Kérem a témában tapasztalt szaktársak segítségét..
Sziasztok!
Dobozán ez szerepel, de sini szerint BE4A.
Hol az igazság? odaát?
Sajnos ritka ronda füstös a TV, doboz is csúnya, de a cső tökéletes benne.
Bekapcs, majd valami halovány derengés látszik, de inkább semmi.
G2-re nem reagál. kikapcs, jópár forrhiba elhárít, de most már készenlét sincs, újra átnéztem, zárlatot nem csináltam. Feccöljek bele energiát vagy eleve az eredeti hiba pl. lehet proci?
Olyan retkes zsíros belül, h. még le se takarítottam...
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz
Üdvözlet mindenkinek ! A fent emlitett LCD tv,a kép hiányával kerűlt hozzám .A készülék indul ,
háttérvilágitás van, a Tcon t a BM81204 DC-DC converter látná el 3,3v,1,8v feszűltségekkel ami nem történik meg ,12v van,az MB IC cserélve.Ha valaki dokumentacioval vagy tapasztalattal segiteni tudna ,megköszönném.