Tiszteletem a Mestereknek!!
Egy korábbi irományomban jeleztem, hogy egy SONY KV32FX60D típusú (AE5 Chassis) TV készülékhez keresnék a címben felsorolt alkatrészeket. Saját készülékről van szó, nincs szívem emiatt szétbontani!!!, Akinek van, kérem jelezze! Köszönöm előre is!!
Sziasztok!
A címben jelzett készüléket szeretném feléleszteni.(saját készülék)
A hiba jelenség készenléti led zölden világít háttér világítás inditó feszültsége nem jön meg.
Abban kérném a tisztelt fórumtársak segítségét hogy lehetne firmware frissítéssel életre kelteni ezt a gépet.
Kijelző típusa : LTY400HA12, main típusa 1-878-942-31.
Előre is köszönöm segítségeteket :
Üdv:
BUBU
Main board csere a megoldás.
Sziasztok!
Már másodszor hozzák vissza..
Valamikor jó akár 2 napig is, nem elkó hiba lehet, mert volt hogy este kihuztam a 230V-ból, 1 napra rá bekapcsolom és mukodik. Szolok a gazdajanak hogy jöhet, nem kapcsol be.
Atcineztem már sok mindent táp/proci/csatlakozo/trafolab, de nem kontakt hiba lehet mert van ugy hogy mozdulatlanul mukodik kikapcsolom es 1 h mulva nem kapcsol be.
Ha mukodik 5 percig akkor lehetséges hogy egész nap mukodni fog.
Amikor nem mukodik akkor akarmeddig be lehet dugva a konektorba, nem fog bekapcsolni kikapcsolas után, áramtalanitani kell órákig, azután vagy bekapcsol vagy nem.
Utoljara már ugy kapcsoltam be két esetben is, hogy a demagnetizalo tekercset kihuztam, és azutan bekapcsolt. De lehet hogy véletlen volt.
PTC-t is csereltem már.
Amikor nincs stby led, attol még megvannak a stby szekunder tápfeszultségek, nem tudom pontosan mennyi kell hogy legyen stby-ban mert gyorsan megjavul a TV és nincs mit mérjek a jó TV-n.
Ha taviranyitoval kapcsoljak ki akkor jo marad, de a tulaj rossz idokre hivatkozva esténként a nagy gombbal kikapcsolja..
Nem tudom eldonteni merre méregessek primer/sekunder/ vagy proci
Primerben nem találtam hibát..
A fenti masinát egyik ismerőstől kaptam avval a hibával, hogy nem jó a kép.
A probléma bekapcsolás után egyből jelentkezik. Az egész kép szétesik. Amin csak tudtam kipróbáltam, de minden hol ugyan az a hiba.
Elmondás alapján pár óra elteltével kicsit javul, de nem lesz tökéletes.
Jelzem 24/7-ben van járatva.
Szerintetek main vagy t-con panel a ludas.
Én arra következtetek, hogy valamelyik BGA forrasztás engedett el. Csak, hogy melyik panelon?.