Sziasztok
40 collos 7 eves Sony TV, ugy kerult hozzam, hogy bekapcsol, de nincs semmi a kepernyon, csak hattervilagitas van.
A tapok rendben vannak (12V, 3.3V), de a T-CON lapon semmilyen feszultseget nem tudtam merni.
Talaltam egy 8 labas SMD IC-t amelyik a T-CON feszultseget kellene kapcsolja:
APL3546A (Power -Distribution Switches with Soft Start)
Ez az 1 labon megkapja a 12V-ot, a 2 lab (Soft start) 4.13V-on van es a 6 lab (Enable) 3.2V
Szerintem ez igy at kene engedje a 12V-ot, de a kimeneten, 8 lab, 0V van.
Sajnos nincs jelenleg ilyen keznel, de szerintetek is ez rossz, vagy keresgeljek tovabb? A kimeneten nem tudok zarlatot vagy nagy fogyasztot merni, es amugy is a T-COn egy biztositekon keresztul kapja a 12V-ot innen, es a biztositek jo,.
Csatolom az IC adatlapjat. Esetleg ha valaki tudna segiteni rajzzal, megkoszonnem, sajnos en nem talaltam.
Azonkivul minden velemenyt szivesen fogadok.
Minden jot,
Janos
Üdvözlet mindenkinek!
A címben említett készülék bekapcsolás után vagy elindul(működik rendesen) vagy nem,ha nem indul a led 3 villan az előlapon (a szervizkönyv alapján:over voltage protection) és nem csinál semmit csak villog.Merre keressem a hibát?Előre is köszönöm.
Üdv:Mitu
Sziasztok!
A fent említett Full HD-s LED Smart Tv egy munkatársamé. Elmondása szerint otthon a Tv ajánlatára elindította a frissítést, majd a végén fekete kép fogadta. Áramtalanítás után is a Tv nem áll meg stand by üzemmodban, hanem egyből be is kapcsol. A képen pici villogást lehet látni (gondolom a háttérvilágítás), de továbbá semmi, se kép, se hang vagy valami üzenet.
Lehet ezt otthoni körülmények között orvosolni, vagy csak szervíz.
Köszönöm!
mitibi
Tisztelt kollégák! TDA9394h/n1/5/0583 smd ic, vagy a helyettesitője tda9394h/n1/5/1031 smd ic-je van eladó legyen szives értesitsen. Üdv. lantal