Sziasztok. A fent említett tv táphibával került hozzám. A sorvégtranyót kiszedtem és egy izzót kötöttem be. A táp így sem indul. Késszenlét van. Ráindításkor meghúz a relé majd egyből el is enged és 11-et pislog a piros led. A kondenzátorok vizsgáálatával kezdem. Mit jelent a 11 villanás? Hol lehet a hiba? A segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok!Új vagyok az oldalon,és segítségre lenne szükségem!A következőröl lenne szó:Hozzájutottam egy hibás SONY KV-A2521K tipusu tv-hez.A tv a következö hibajelenséget produkálja:Bekapcsol,megy,hang van,kép nincs!(azaz zöld volt a képernyö,viszintes csíkokkal.)Szétszedtem,átforrasztottam a nagyfesz környékét,portalanítottam,végül a képcsőnyakpanelon vettem észre a hibát,vagy amit annak vélek.Egy ellenállás elszállt(az eredeti nincs meg)kivették belöle,és nem pótolták semivel sem.Nem tudom milyen értékűt rakhatok be hogy működjön.Az ellenállás közvetlenül a H2 ponthoz kapcsolódik.Segítségetek elöre is köszönöm,norbi.
Sziasztok,
nevezett készülékkel megakadtam. Készenlétből nem indul, bekapcsolásra meghúz a relé, tápok felállnak, sortáp 136 Volt. A 12 Voltot keveslem, IC605 stabtok bemenetén csak 12,5 Voltot mérek, kimenetén 10,5V. A C616-ot és a C627-et kicseréltem, PS603 biztosítékot próbára átkötöttem. Ha kiforrasztom az IC605 kimenetét, akkor is csak 13,5 Voltot találok a bemeneten.A rajzon nem találok erre adatot, de szerintem legalább 15 Volt kéne a 12V stabkocka normális működéséhez.
A kérdés hogy jó nyomon járok-e? Ha igen, akkor mi okozhatja még a kevés 12 Voltot? Ha nem, akkor mitől nem megy ez a TV? Hibakódot nem villog.
Köszi.
Tamás