Sziasztok!
Nem szeretném megcsinálni, de egyik szakinak kellene a procija.
A TV nem indul, bekapcsolás után egyből tilt, nagyfesz sem jön meg.
A stabtokokat azt hiszem végignéztem, nem észlelhető zárlat.
Viszont a 0638-as TO220-as tokkal rendelkező diódán csont zárlatot mérek a panelen belül.
Mi a véleményetek nyugodt szívvel postázhatom a procit?
Köszi!
Üdv:
Pityesz
Sziasztok.
Egy ilyen táppal küzdök.
Tünetek:
Bekapcsolás után felszisszen, aztán a tápled elkezd villogni. 6 rövid, szünet. A service manual (30.old) alapján ez overvoltage/overcurrent protection.
TápIC: STRS5706. Feltöltöttem a táprajzot és a service manualt is. Az
itt leírtak alapján IC csere, esetleg LOPTx csere.
Amit eddig elkövettem/tapasztaltam:
C608 10µ 50 cserélve (igaz nem low esr-re, mert nem találtam itthon)
C620 100µ 160v cserélve
60W-os izzóval nem indul. 40W-ossal második ciccenésre indul és 137V van a B+ -on. Az R607-en 45,3mV van. A Sens bemeneten 32V-ot mérek.
Szerintetek? Vegyem az IC-t?
Sanyika
Üdvözlet mindenkinek ! A fent emlitett LCD tv,a kép hiányával kerűlt hozzám .A készülék indul ,
háttérvilágitás van, a Tcon t a BM81204 DC-DC converter látná el 3,3v,1,8v feszűltségekkel ami nem történik meg ,12v van,az MB IC cserélve.Ha valaki dokumentacioval vagy tapasztalattal segiteni tudna ,megköszönném.
Sziasztok!
Hátha valaki már találkozott az alábbi hibával.
A VBATT feszültség csak 95V a doksiban szereplő 141V helyett.
A TV ugyan többnyire beindul, ám keskeny és hordó alakú képpel.
Fényerő növelésre, vagy amikor az antennát rádugom és adást is talál, azonnal egy jókora reccsenéssel a hangszóróból kikapcsol és villogni kezd az elején a piros LED jelezve a védelem bekapcsolódását.
A tápegységet méregetve feltűnt, hogy a 7506-os pozíciószámú stabilizátor lábain nincs mérhető feszültség.
A környező ellenállásokat átmérve nem találtam közöttük szakadtat és a tápegység tranzisztorai és diódái sem mutatnak hibát. Az említett stabilizátort és a SM alapján 7529-es pozíciószámú BC847B-t kicseréltem, de nem következett be változás.
Az első körben leggyanúsabb 3507-es(160K) és a 3520-as(33K) ellenállások kimérve jók.
Szerintetek, hová nyúljak...?