Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fent említett Plazma monitorral kapcsolatban, hátha valaki találkozott ezzel a hibajelenséggel. Nemrégiben került hozzám ez a darab, persze már akkor mondták hogy nemüzemel, gondoltam azért nemfogom kidobni, mert feltételezhetően javítható a darab.
A következő hibajelenséget produkálja:
Közvetlen miután csatlakoztattam a kábelt, elkezd világítani a zöld led rajta. Ezután kb 10mp után elkezdi pörgetni a ventillátorokat benne, de csak éppen hogy felpörögnek utána megint leállnak..eltelik szintén 10mp, megint felpörgeti, ezt megcsinálja 5x, a hatodikra pörgeti őket folyamatosan de ezután semmi nem történik csak pörögnek még kinem húzom a tápkábelt. Sajnos hibakód nemjelenik meg a
standby-leden. A táp panelen megjelennek a feszültségek amelyek a Q panel felé mennek, azok folyamatosak maradnak egész idő alkalmával miután csatlakoztatva van a hálózatra a készülék, viszont ami a ysus panel felé haladna (5V, 65V, 170V), az megjelenik úgyszintén kb 1mp-re minden egyes alkalommal mielőtt felpörgetni a ventiket benne, és amikor a végn a ventik forognak folyamatosan akkor már nincs semmi.
És gondoltam mielőtt, elvinném szervízbe bevizsgáltatni jó summáért :) előtte megkérdem hátha valaki találkozott ezzel a problémával, és ha igen akkor megsikerült-e oldani.
Mellékelve csatoltam egy képet a tápról, hátha valamit segít valamit.
Üdv: Szilárd
Szép napot!
Már volt kérdés de megkérdem még 1x, hátha valaki tud segíteni.
Adott ez az ntsc rendszerű tv. Da-4 sasszé. Át lehet valahogy állítani a normát?
Tunerröl szeretném használni. Szerviz módban van rá lehetőség (y pl) y pal detection de megváltoztatva sincs semmi változás. Talán tuner csere? A dekóder quartz 3.58-ról 4,43-ra cserélve. Ott ahol az RTl nek kéne lennie ott nincs semmi de kicsit előrébb fekete fehéren bejön és nincs szinkron.
Sziasztok!
Volna valakinek egy m68lnh060 típusú Sony csöve.Sajna ebben hallott a katód,többször volt már regenerálva így nem érdemes kínlódni vele.
Nekem lehetőleg Debrecenben,illetve környékén lenne jó.
Johny
Udv nektek
Egy Sony BE4-es gepet javitottam tegnap,az G2-es fesz huzott le,megoldottam.A gond,hogy a B fesz a rajzon 118V,nalam 135.Kimerve a video vegfok 190v-jat ok,futes ipulzosok is ok.Elofordulhat,hogy
az en modelemben 135V legyen a B fesz.
Koszi