Tisztelt Szakik.
Csatolt képen jól látható a hiba. Az okának próbálok utána járni, folyamatban.
Vélemény?
Mi a pontos neve ennek a jelenségnek ebben az esetben, hogy led lcd tv?
(Képcsőnél jó kis konvergencia, de itt?)
Üdv.
D Attila
Tiszteletem a Tanyalakóknak!
Barátom kezembe nyomott, egy RMT-V259K típusú (TV-videó átkapcsolható) IR távirányítót, hogy nem működik. Se TV, se videó.
Takarítás, szkópon történő ellenőrzés, ment vissza!
Este hív, hogy biz ez nem működik, továbbra sem.
Szétszed, oszcillátor ellenőrizve, 4MHz rendben, infra kimenetén jelsorozat mérhető. A távi lelke, egy Mitsubishi mikrokomputer, M34570 névre hallgat. Csak azt tudom elképzelni, hogy a memóriában tárolt információ vesztése, vagy hibás olvasása okozza, ezt a továbbra sem működést. Miként lehet ismét működésre bírni a szerkezetet?
Válaszaitokat előre is köszönve, üdvözlettel:
exGelkás
Sziasztok!
A fent nevezett tvének nincs háttér világítása, a táp rajzán nem találtam meg az inverter részt. A fetek rendben vannak, diódák is. Mi hajtja meg az inverter részt, vagy erről a részről rajzot tudna valaki?
Sziasztok!
E készüléket az U.K-ban gyártották,tökéletesen működik, csak a hangjárat a D/K normát nem ismeri. A képernyőn megjelenő menüben nem találok ilyen beállítási lehetőséget.
Szeretném tudni véleményeteket, érdemes-e foglalkozni a hangjárat kétnormásításával. Amennyiben igen, akkor estefelé elhozzák a készüléket hozzám, addig is utána nézek a rajzának.
Üdv. welding alt