Sziasztok,
ezúttal egy Sonyval gyűlt meg a bajom. Elhangolódik, programozáskor nem áll meg a csatornákon, stb... Rajzom van, de ennek az AFC tekercse körül a rajzon több csillaggal jelölt kondi van (vagyis feltételezem hogy az egyetlen tekercs ami ott található, az AFC). Igazából bátortalanul nyúlok hozzá mert ilyen tekercset nem tudok szerezni ha véletlenül eltörném a ferritet, meg amúgy sem hiszem hogy a javítás végleges módja lenne ez. Valamelyik SMD kondit kéne cserélni de tudnom kéne hogy a háromból melyiket és milyen értékre.... C134 / C151 / C153? Az értékeket megpróbálom kitökölni, csillaggal van jelölve, gondolom valahol az alkatrészlistában szerepel.
Addig is a tapasztaltabbak segítségét megköszönném.
Tamás
Üdv:
Szeretnék segítséget kérni, egy SONY KV29X5K tv javításához. Két éve halasztgatom e készülék javítását. Ajándékba kaptam, és eddig a műhelyben várakozott. Most unalmamban előszedtem, és rossznak találtam a 2SD2539 sorvégtranzisztort. Csere után nehezen indult, a sorvégfok. A fokozatban ESR, és KAP.mérővel minden elkót megmértem. A 160, és 250 voltosak mindegyike rossz volt. Ezekután a készülék, működik. Viszont induláskor a sorméret 3-4 cm.el kissebb, és párnatorzított. 2-3 per múlva egy ugrással beáll a normál sorméret. A fögg. eltérítés viszont tökéletes. Nem tudom, hol keressem a hibát, mert mire sor kerülhetne a mérésre, már jó a soreltérítés.
Előre is köszönöm.
Károly
A készülék megjavítva!
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló, vagy érdektelen információt tartalmazó cím!"
Sziasztok,
nevezett készülék tunerhibával került ide. Táp környékén nem matattam, nem is esett bele semmi ami zárlatot csinált volna.
Viszont a tunercsere után nem indul, sortáp 27V, a kistápok meg 2 V körül vannak. Szakadt ellenállást, zárlatos félvezetőt nem találok, 47uF 200V cserélve. Mi lehet? Műhibára gondolnék ha dolgoztam volna a környéken. Így viszont arra gondolok hogy véletlen ment tönkre a táp is...
Üdv.
Tamás
Üdvözlet Mindenkinek!
A jelzett készülék képe bekapcsolást követően töredezett, majd elsötétült a kijelző. Hang van, a távval ki-bekapcsolható a készülék, a hangerő is szabályozható. Háttér világítás hibára gyanakodtam, de a háttér hibátlanul működik. A kijelzőn nagyon halványan látszik, amikor megjön a háttér világítás, de a kijelző sötét marad. Próbáltam az ajánlott áramtalanítást, eredménytelenül.
Kérem a tapasztalt kollégák segítségét.
Fejlemény:
A T-CON panelen az LVDS csatlakozó melletti biztosítékon-F11- csak akkor van meg a 12VDC, ha a D13 diódát kiveszem. A T-CON zárlatosnak tűnik. Javítható?