Sziasztok!
Bekottem az automba egy sony cd lejatszot, (egy opel astraba) s az auto kijelzojerol eltunt a datum, nem mutassa...
Vki tudna nekem segiteni, hogy mit kell atkotni, hogy ismet mutassa a datumot?
Elore is koszonom
üdv: a CD része no disc-et mutat.
A motor és lézer meg sem moccan. A tálca működik.
A spindle motor 3V -ról szépen pörög, szán is normálisan megy 3V-ról, tálca szintén .
Kapcsolók jók.
Összedugva nem tudok semmit mérni, nagyon rövidek a vezetékek.
+5V és +7V elmegy az egység felé.
A tanyán levő rajzból hiányzik a CD egység rajza
A robbantott ábrán CDM 28-58D10D van írva, a panelen HCMK-P3X,
az IC-k BA6297AFP és CXD 2515AQ.
Ráadásul KSS240 optikával.
Valakinek ötlete vagy a hiányzó rajza lenne?
Bálint
A STDBY-LED a bekapcsolás kb. 3 mp után kialszik.A STDBY-LED-R bekapcsolás után a 0 V feszültség ugyan annyi idő alatt 3,3 V ra ugrik, akkor a Q623 RT1P441C-TP-1 led drive nem tud működni. Az EVER+3.3V és az EVER 4V mindig mérhető. A készülék szervíz kézikönyve elérhető a Fórum oldalain.
I found that VC1 0n IC11 is missing. After checking I found C25(330u 35V) s/c i.e. defect. The problem solved.
Üdv mindenkinek!
Az a problémám a fent említett CD lejátszóval, hogy amikor kinyitom a tálcát az eject gombbal, majd ráhelyezem a CD-t, majd becsukatom, kb. 2 másodperc múlva automatikusan kidobja. Aztán megint bezárom, de utána megint magától kidobja. Ezt a hibát kb. 3-4-szer eljátssza, de utána meg már egyáltalán nem reagál az eject gombra. Ekkor a tálca nyitva marad és nem tudom bezáratni.
Ekkor kikapcsolom a készüléket a főkapcsolóval és behúzza a tálcát.
Majd újra bekapcsolom és ekkor kezdi beolvasni a CD-t és helyreáll. Sajnos nem mindig az első ki- és bekapcsolás után, valamikor ki- és be kell kapcsolnom kb. 5-ször, hogy meggyógyuljon. Azt is észrevettem, hogy pl. amikor kikapcsolom a készüléket és benne hagyom a CD-t, beolvassa és elkezdi lejátszani. De az hogy lehet, ha a főkapcsoló ki van kapcsolva? Ekkor nem világít a kijelző, meg semmi, de lejátsza és van hang.
Köszönöm a segítségeket!
Üdvözlettel:
Károly
MEGOLDÁS II. Időközben kicseréltem a kapcsolót, ez a biztos megoldás.
Egyszerűen kiszedtem egy hasonló kategóriájú SONY lejátszóból.