Üdv!
Került hozzám ez a monitor, talán SONY gyártmány /STEP 20E03T, vagy GDM 20E03T/, és a fényereje éppen kevés. szeretnék rajta növelni, de eddig nem sikerült. Más monitoroknál a G2 növelésével növelni tudtam a fényerejét, de ennél ez nem sikerül. Van rajta két Fókusz állító, és van G2 poti is, de az nem változtatja a fényerőt, inkább a piros szín "kilógását" eredményezi.
Kidobni nem szeretném, mert más hibája nincs.
A Menüben max-on, azaz 100-on van a kontraszt, és a fényerő is.
Hol állíthatom az alap fényerőt? Nem szedtem szét teljesen, de föntről más potit nem találok, amivel adhatnék neki keveset!
Üdv: formasu
Üdv. mindenkinek, sziasztok!
Adott a tárgybéli SONY monitor, melynek - bizonyítottan - hibás az U201 AT49HF PLCC tokozású CMOS Flash Memory IC-je.
A softvere LHS93K V1.0.
Az IC csak jelentősen felmelegítve hajlandó működni, egyébként csak ugrál a kép vízszintesen, 10-20mp-enként a digilap on-off vezérlése letiltja az invertert, vagy csak fény van képtartalom nélkül.
Felmelegítve kifogástalanul működik.
Átforrasztás megtörtént.
Ha valakinek volna ilyen bontott, üzemképes panelja vagy fenti szoftverrel rendelkező IC-je, kérem jelezze, érdekelne.
Régi gép, de a kijelzője ma is kifogástalan, kár lenne kidobni.
Köszönettel: Sándor
Ui: Kellemes ünnepeket kívánok minden kollegának!
Sziasztok!
Van egy Sony SDM-HS53 15”-os LCD monitorom, ahol a jellegzetes "inverter" hiba jelentkezett. Invertert (2db van a készülékben), keresnék hozzá, PWI 1502LG(A) felírat van rajtuk, de ilyen jelzéssel ehhez nem találtam sehol információt. A csövek (2db) már lepróbálva tökéletesnek tünnek egy másik monitorban átrakva. Szerviz dokumentációra lenne szükségem, hogy pontosítani tudjam a hibás alkatrészt, és annak környezetét is szeretném jobban megismerni. Ha valaki tudna ebben segíteni, nagyon megköszönném.
janocsi
Sziasztok,
Adott régi jó CRT monitorom még 1998 magasságából, ami végre nyugdíjazásra kerül. Soha egy szava nem volt hosszú éveken át, viszont már régen együttélek egy olyan problémával, melyet úgy döntöttem megpróbálok megjavítani, végülis a kapcsolási rajz is adott, hátha tanulok valamit.
A monitor maga működik, noha a kép csak jónéhány perces melegedés után lesz kontrasztos, de a legnagyobb baja, hogy bizonyos fehér csíkokat lehet látni az előtérben. Ezek a csíkok nem mozognak, egyszerűen csak ott vannak.
Készítettem egy képet róla. Nyilván a nagy fekete kihagyás az nem látszik szabad szemmel, sőt a zöldes hullámok sem, de az enyhén lejtős csíkok szépen látszanak még a fekete területen is. Olyan, mintha mindentől függetlenül kerülnének oda. Ha a monitor 85Hz-es üzemmódban van, akkor a csíkok sűrűbben jelennek meg, ha 60Hz-es, akkor ritkábban.
Kérdésem annyi, hogy van-e valakinek ötlete, hogy körülbelül hol keressem a hibát, van-e esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalat. A tervem az, hogy belenézek, átnézem az elektrolit kondenzátorokat, megvizsgálom a forrasztásokat, de jó lenne ha legalább a panelt be tudnám határolni, ahol nagy valószínűséggel a hiba van.
Köszönöm.