üdv mindenkinek.
következő a probléma a fent emlitett készülékkel, bekapcsoláskor hang azonnal indul a kép csak akkor ha csatornát váltok, indulás után a késznéli piros led 5-öt villan 4-5 mp szünetekkel.
valaki találkozott ilyen jellegű hibával, induló ötlet?
vagy esetleg ha valakinek lenne hibakód tábla.
előre is köszönöm.
Szevasztok Kollégák!
Csak azért próbálkoztam ennek - az elmondás szerint - cirka 30 éves készüléknek a javításával, mert egy idősebb rokonomé, és jó lett volna feltámasztani, de ez elég reménytelen ügy.
Nagy a sorvégfok áramfelvétele, ami azonnal leállítja a tévét, szinte totál biztos, hogy hibás a sorkimenője, amit beszerezni meglehetősen bizonytalan dolog, másrészt meg annyiba kerülne, amennyiért alkalmi vételben meg lehetne venni egy használt, de jól működő tévét.
Tulajdonképpen már le is mondtak róla, és valószínű, hogy a lomos Pistinél fog kikötni, aki "kitermeli" belőle a fémeket, a többit meg elsinkeli valahova.
A kép minőségét nem láttam, de azon is nyomot hagyhat a tévé kora.
Nem szedtem ki a sorkimenőt, hogy a Fülesmester által közzé adott tesztelő kapcsolással vizsgáljam a zárlatosságot, anélkül is elég egyértelműnek tűnik a dolog.
Mi a véleményetek?
Üdv.: Pista.
Ezeket írtam fel a készülékről:
SONY KV-C27 Ch:AE-1. Nem indul, sok kimozgósodott forrasztást találtam.
Az elkó cserék után beindul cirka 0.3sec-ig, Usys (C621-en) oszcilloszkóppal nézve felszalad cirka 110V-ig, a nagyfeszültség ciccen, de utána azonnal véglegesen le is áll.
Egy próba miatt a sorkimenő kimenő feszültségeinek az áramköreit bontottam:
D802 video végfok; D801 +27V; D809 -30V. Csak ugyanúgy leállt.
Behelyettesítettem a C817 18nF 1600V-os visszafutás kondenzátort, a helyzet nem változott.
A sorkimenő melletti C801-en +27V-nak kellene lennie, ez felszaladt 40V-ig, de egy másik rajzon ide +40V-ot írtak, ez akár jó is lehet.
Egy másik próbálkozás, (a szöveg kezdete).
Csak próbára megszüntettem a sormeghajtást. Az IC501 TEA2028B Pin10-ről jövő C518 kiemelésével.
(Az IC501 TEA2028B Pin10-en szabályos 64us-os sorjel látható az indításokkor.)
Ekkor az Usys 135V-ra ugrált fel folyamatosan, állandóan próbálkozik, leesik, majd újra felmegy egy ideig, és ezt ismétli végleges leállás nélkül.
A próbát tovább folytattam azzal, hogy a C621-re (Usys) 177R műterhelést (0.76A) tettem, így indítva felmegy a feszültség 140V-ra, majd visszaáll szakaszos üzembe, feltölti az elkót 90V-ra, majd lesül 30V-ra, gyakorlatilag fűrészjel látható, és ez fűrészjel ismétlődik cirka 6sec-ig, majd véglegesen leáll a tápegység. Ebből arra következtetek, hogy a tápegység bírja a terhelést, tehát jó.
A próbálkozás, (szöveg vége).
Eló cserék.
C611 100uF 50V; C608 10uF 50V; C636 3.3uF 50V; C605 100uF 50V;
C626 10uF 50V; C631 4,7uF 50V; C812 1uF 250V!.
Egyéb sajátosság.
A HV vezetékben a nagyfesz cumi előtt van egy trimmer, felirata: H. STAT 1-228-544-12 8B18.
Rajzon ennek a neve: high-voltage resistor assy
Rajz: sony_chassis_ae1_kvdx271tu_tv_sm.pdf
Ez a rajz is hasonlít: KV-X2521 AE1_sm.pdf
Hi.
A tárgybeli tv hez keresek kijelzőt.
A tv többi adatai a fotókon láthatóak..
Ha esetleg több adat is kellene akkor tovább bontom a készüléket.
Ha nem sikerül keriteni kijelzőt akkor lehet donorként felejánlom a szerveit továbbhasznositásra...
Üdv. Egon
Jó estét mindenkinek!
A tárgybeli tv készülékem meghibásodott (SONY Bravia SMART 3D FullHD).
A jelenség: minden funkció jól működik, csupán a megjelenítéssel vannak gondok. A kép olyan, mint amikor szellemkép van, de ez digitális változatban. Azaz pld egy vonal a menüsor alatt több vékony vonalból tevődik össze, de nem tökéletesen egymás alatt, hanem vízszintesen is elcsúszva... remélem egyértelmű, hogy miről beszélek. Egy biztos, hogy nem a vétellel van gond, mivel a menüben is így viselkedik (antennajel nélkül, lásd csatolt kép)
A kérdésem az, hogy mi okozhatja ezt a hibát? A SONY support oldalán annyit írtak vissza, hogy panel csere szükséges... gondolom azért jobban behatárolható ez a hiba, ugye? A panelekről (pontosabban azok azonosító számairól) készítettem néhány képet, melyeket szintén mellékelek.
Előre jelzem, hogy nem vagyok tv szerelő és nem is én akarom megjavítani (az elektronika más területén tevékenykedek), de - villamosmérnökként - szeretném azért tudni, hogy mi okozhat ilyen jellegű hibát. Tartok tőle, hogy a márkaszervízben nem kötik az orromra :-)))
Ha itt is azt a javaslatot kapom, mint a SONY-tól, akkor már csak az ár fog dönteni, hogy javítás vagy új készülék... a szoftvere úgyis elavult, nem működik rendesen a SMART része (2012.júniusi vétel).
Apropó... lehet-e olyat kérni, hogy a kibontott alkatrészt adják ide nekem? Ugyanis volt már többször rossz tapasztalatom a "panelt cseréltünk" módszerrel (ennek ellenére minden tiszteletem a becsületes szervizeknek és szerelőknek!!!)
Köszönök minden építő jellegű hozzászólást, tanácsot!
Üdv, Imi