Üdv mindenkinek!
Azzal jött a gép hogy reggel nem lehet bekapcsolni se távval se gombokkal csak ha 5-6szor kihúzzák-visszadugják a villanyba, utána egész nap működik, ki-be kapcsolható bármikor.
A tesztelés során kiderült hogy 5-6 órás készenlét után valóban nem indul,a piros led az elején nem vált zöldre, a tápnál egy 3,3volt ami stabilan megvan, a 12-24volt egy pill. megjön majd eltűnik. Ez idő alatt se az inverter nem indul se az áramfelvétel nem emelkedik meg.
Optónál indítva a tápot minden fesz megvan a tápnál és a mainon is, 12,24v 1,2-1,8-3,3-5v de nem csinál semmit, ha sokat nyuzom a piros led is elalszik az elején de akkor is pulzál egyet a táp minden bekapcsolási kísérletnél.
Hűtés, melegítés, táp átforrasztás, ütögetés, kopogtatás hatástalan, csak az újraindítgatás amire mozdul a gép, ha beindult látszólag hibátlan rajta minden.
Tanácsot szeretnék kérni ha valakinek ismerős a hiba, köszönöm.
Sziasztok!
Azzal a hibával hozták, hogy nem világit a készenléti led. szétszedés után belenézve, a biztosíték szakadt volt, és a STR-F6654 pedig zárlatos volt. Most hogy megjött az ic, beforrasztva nem indul el a táp, és a készenléti led kettőt villan ( Nagy táp gond ). Átmérve az ellenállásokat, diódákat nem találtam rosszat, az icén kivül cseréltem az optót, 100uf, és 1uf. Bekapcsoláskor még egy pillanatra sem jön meg a tápfeszültség, a puffer feszültség az meg van. A sorvég tranzisztor nélkül sincs meg.
Tiszteletem mindenkinek!
Egy apró problémám volna,mégpedig az hogy keresek egy doksit.
A készülék amihez kellene annak a típusa (SONY KV-21T1K).
Ez a rajz fenn van itt csak nem bírom megnyitni mert bin file-ban van.
Ha valakinek meg volna pdf formátumban és elküldené azt nagyon meg köszönném.
Várom megtisztelő válaszotokat.
Üdvözlettel:buszosgyuri!
UI:Vagy ha netán tudja valaki a sorkimenő számát az is jó lenne nekem,de a rajz az a tökéletes.
Sziasztok!
A fenti gépbe kell nekem háttér ledsor.
Az Alin találtam, de dilemmám van. Azt írják, hogy 32, vagy 36 led van rajta.
Hogyan lehet kompatibils egymással a kettő?
https://www.aliexpress.com/item/1005005579403823.html?spm=a2g0o.cart.0.0.42eb38da4YfWqi&mp=1
Rákérdeztem az eladónál, azt írta, hogy jók egymás helyett.
Szerintetek?
Előre is köszi a választ! |