Sziasztok!
A fenti tunerben van egy 5 lábú fekete téglatest alakú alkatrész. Ez van ráírva: TOKO AR50Hx.
Úgy tűnik, hogy belül kh-s, mert ha megnyomom torzít a rádió. Kérdésem, hogy mi lehet ez és mivel tudnám helyettesíteni? Gondolom valamilyen szűrő lehet, de milyen? Az IC-t sem sikerült beazonosítani, rajz alapján okosabb lennék, de mindenhol csak a blokkvázlata szerepel.
Üdv.
Sziasztok!
Sony MEX-DV1000 autó rádióm van.
A cd-ket beolvassa és szól is.
A probléma az amikor megnyomom az EJECT gombot a cd-t nem akarja kidobni.
Próbáltam visszahajtani a cd mehanizmusát (tehát kivettem a cd-t) és azután belerakni a cd-t. Szépen behúzta a cd-t felismerte, de nem akarta kidobni.
Tehát a cd LOADING műkszik az EJECTING pedig nem.
Előre is köszonöm.
Sikerült medjavitani a rádiót.
A baj zéner diódában volt, a door sw-re. Nem a kapcsolónál hanem a proc. bemeneténél.
Igy hát a proc. úgy ismerte fel hogy az elölap nincsen lenyitva, és akkor nem dobja ki a cd-t.
Most a led diódák is dolgoznak.
Kössz mindenkinek a segitséget.
Kedves tanya lakók! A fent említett hi-fi került hozzám javításra,cd mechanika alapos takarítás után,a szépen viszi a lemezeket és a magnó mechanikát, is újra kellett szíjjaznom.Nos, egy hiba még mindég meg maradt, nem szabályoz egyáltalán a kijelzőn 1-30 ig jelzi is hangerő szintet, de semmit nem hajlandó végre hajtani be kapcsolás után hol max hangerőn szól vagy olyan halkan hogy alig lehet hallani,kontakt hiba nincs,át néztem mindent a végfok modult is mit nézzek még meg valami hasznos tipp??T:Zsolt.
Szép jó napot mindenkinek segitséget szeretnék kérni egy erösitő javitásában
Van nállam egy Sony F110 erösitő,egyik fele gyengébben,szól a upc1298 ra gyanakszom,a feszültségek a lábain rajz szerint mind rendben vannak,ellenálások értékei is jók.egyik naprol a másikra jött elö ez a hiba.Az összes bemenetelen probáltam
Találkozott már valaki ezzel a fajta hibával?
Üdv András