Sziasztok!
Vettem a gyereknek egy a címben szereplő gitárkombót. Bekapcsoláskor azonban ezt a videón is hallható kattogó hangot adja a hangszórón. Gitár még nincs, de van itthon szintetizátor, azt rákötve halkan hallani (persze a folyamatosan kattogó hangot is), de potikra semmi reakció.
Panelon látható hiba nincs, a feszültségek rendben vannak, potikon 3.2V és mindegyik szépen dolgozik, LM117 kimeneten 3.3V, 7815 és 7915 stab ic-k kimenete 15V, szóval látszólag minden rendben. Végfok ic egy TDA2050, és van benne egy DSP proci is.
Ha azt a panelt amin a DSP és a potik vannak leválasztom a másik panelról, akkor a kattogó hang még jelen van de jóval halkabban, szinte alig hallani.
Tehát a kérdés, DSP esetleg TDA2050 lehet hibás. Vagy esetleg az előerősítő rész?
https://www.youtube.com/watch?v=oCz7lGuGRr4
nils
sziasztok,ennek a magnonak keresem az indito kodjat,sajnos sikertelenul.ha valaki tud segiteni megkoszonnem!!ez egy clarion peugeot magno pu2294a(c)tipus.4digites kod, koszonom elore is,a helyes irasert elnezest kerek.
Sziasztok!
Egy erősítőt javítok, ahol a hibák nagy része a gép melegedéséből (és elégtelen hűtéséből) fakadó elöregedett forrazstásokból fakadt. A nyákon is jól látszódnak a megbarnult melegedő részek, azon a részen nagyon sűrűn vannak TO92 és TO92L tokos tranzisztorok. A forrasztásokat ki tudom javítani, de jó volna ezt a dolgot egyszer, s mindenkorra lerendezni... Régebben láttam képeket TO92-höz való hűtőzászlóról, de most, hogy egy kicsit keresgéltem a neten nem találtam semmilyen boltban kapható megoldást, barkácsolni nem szeretnék, mert kb. 20db ilyen hűtőzászlócska kéne.
Kellene néhány TO126 tokhoz való hűtés is, ebből egyfélét találtam az elektro kontha oldalán, de az nem lesz jó nekem mert az fektetett felszereléshez van, nekem meg állítva vannak a tranzisztorok és nincs akkora helyem, mint amekkora az a zászló.
Tudnátok valami forrást találni nekem ilyen hűtőzászlókhoz? Előre is köszi a segítséget!
TO126-hoz már van bordám, hála welding alt-nak.
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.