Sziasztok
A címben szereplő tápegységhez keresek rajzot ha valaki tud segitsen mert rajz nélkül nem sokra megyek vele .
Előre is köszönök minden segitséget.
Szevasztok!
Néhány hónapja megépítettem az LCM3 műszert, és nem is volt semmi gondom vele. De most szerettem volna panelon mérni, ezért összeraktam hozzá a javasolt mérőfejet. Ha mérőfej nélkül kapcsolom be, Az Fo=490,6 kHz, az Fcal=350,4 kHz.
Ha felrakom a mérőfejet, az Fo leesik 85,1 kHz-re, az Fcal pedig 84,0 khz-re. Pár másodperc után megjelenik az Fo=85,1 khz felírat, és a műszer lefagy. Ha ilyenkor kalibrálásra kapcsolom, visszaváltás után Uesr0=6,9 mV felírat jelenik meg, ami pár másodperc után átvált Fesr=84,0 kHz-re, és a műszer lefagy. Ha eltávolítom a mérőfejet, a műszer rendesen működik. A mérőfejet a leírás alapján készítettem, a javasolt alkatrészekkel.
Érdekes még, hogy a kondenzátor kapcsokon csak 500nF alatt mér a megadott 1uF-al szemben. Ha nagyobb kondit próbálok mérni, el kezd villogni a kijelző, és fals értéket mutat. Ilyenkor átteszem a kondit az elko oldalra, és ott pontosan megméri.
Találkozott e már valaki hasonló problémával, vagy mire utalhat a hibajelenség? Segítségeiteket előre is köszönöm!
Üdv: Gyula
Jónapot kívánok mindenkinek.
Adott ez a mérőműszer ami hozzámkerült és szeretném üzemképessé tenni.
Jelenleg bekapcsolás után nagyon kicsit megmozdul a mutató és utánna vissza áll az eredeti helyére.
Mellékelt képen látszik.
Előre is köszönök minden nemű segítséget. Gyula.
Sziasztok!
A fenti szkóp tápja tele van narancssárga színű VENT jelzésű COSONIC márkájú elkóval és pár púpos. Cserélném az összest, de nem tudom, hogy ez milyen (low ESR, long life, low lackage, stb.) és milyet tegyek a helyükre. Használjak sima long life kondit? A primer pufferek nyilván nem low-esr és nem is low lackage, mert minek?
Ha valakinek lenne SM-je azt is megköszönném, hátha van benne részletezett alk. lista.