egy nagyon amatőr kérdésem lenne..
mit jelent az analóg műszernél a class 1,5 , class 2,5 minősítés? Sejtem hogy a pontosságot, de melyik számít jobbnak?
vannak digites műszerek is de nekem jobban tetszene talán az analóg
Analóg alapműszer kéne nekem, nem finom dolgokhoz, csak általános dolgokhoz mint pl akkumulátor töltés áramerőségg kijelzéséhez.
vagy lm338as (vagy 317-es) feszültség szabályozós kapcsoláshoz hogy lássam éppen hány volt, és ne kelljen multiméterrel méregetnem.
class 2,5 minősítést láttam elég olcson.. feszmérőben, class 1,5 és 2,5 minősítést amperméröben beépitett sönttel 10 amperig,
de ebayen láttam láttam 3 digites (ledes)feszmérőt is, " tizedes " pontossággal két dollárért, ampermérőt is láttam ebben a minőségben de az már 6,5 dollár..Analóg van 5,25 ért.
Mielőtt még megmosolyognának a szakik, hogy ez mennyire gagyi.. nem mérőműszert akarok építeni, csak egy tápról szeretném tudni, hogy pillanatnyilag épp milyen értékeken van beállítva..nem lnyeg a századpontosság
köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!
Helló,
Érdeklődöm cserélt-e valaki a címbeli szkópban háttértelepet? Típus és beszerezhetőség érdekelne. Várnék a szétbontással, talán valaki már túl van rajta.
Keresek hozzá sm.-t is. A tanyán fentlévő sm.-nek van besorolva, de valójában user manuál.
Kalex !
Ezért nem Wanted-ban keresem, mert ezt fogják linkelni!!!!
Keresek hozzá továbbá COR55RE szoftvert.
Üdv.
csoxi
Sziasztok!
Régebben szereztem egy ilyen szépséget:

A jelensége az, hogy bármi kezelőszervet is használok, a kijelzőn mindig 19999-et ír. De a méréshatárt jelző tizedespont változik, ugyanakkor nem tudom, jól kezelem-e a műszert.
Aki ismeri vagy látott már ilyen multimétert, kérdezném, hogy kell kezelni. Nekem ugyanis fura, hogy minden kezelőgombja ,,beragadós'', nem arretálóak. Illetve ezek az RFT-sek által szeretett piktogramok mire is szolgálnak. Sikerült ugyan a gép doksiját letöltenem, de a német tudásom már megkopott no meg akinek van tapasztalata ezzel vagy hasonló RFT műszerre, örömmel venném megjegyzéseit, ötleteit.
Ha viszont van hibája a műszernek, akkor szép móka lesz javítani, tekintve, hogy van benne egy halom kártya, amik kábelkorbáccsal vannak összehuzalozva, ill. tartalmaz egy normálelemet is. Azt már mértem óvatosan, az jónak tűnik (tekintve, hogy a HIKI TR-1666 automatikus digitális voltmérője el sem indul, ha nincs benne vagy rossz a normáleleme, gondoltam, hátha itt is ez van).
Szép és szimpatikus műszer, még akár társait is szereznék neki, ha valakinél van elfekvőben rossz vagy jó, használnám is szívesen :)
(A hozzá hasonló felépítésű frekvenciamérő és számláló egységet, S-2201.010 már régóta használom, azt már kiismertem)
Üdv!
Segítséget kérek a fenti gép kezeléséhez. Kezelési leírást keresek de nem találok. Tudna valaki segíteni? Üdv isoram