Sziasztok!
Műszerek kategória, de ez inkább egy vicc :) Úrbán Úr bosszúja a kergékhez...
A képen látható generátort úgy hozták, egy iskolai bemutatónál használják, nem tudom mire, nem is lényeges. Adtam kölcsön egy műszert, így sürgősen meg kell ezt csinálnom, hogy visszakapjam :)
Lényeg: Bekapcsol, megy. Néha valami zagyvaság ki is jön a kimenetén, de a táp fűt mint a veszedelem. Nem csak egy stab IC, hanem az egész panel. Tápfeszek a stabok kimenetén rendben. A kijelzőn mindig értelmes szöveg van, de a gombokra néha nem reagál, kifagy. Néha megy.. A kimeneti jel ilyenkor bármi lehet... A kimenti amplitudót néha méri, néha befagy a kijelzőre.
Nagyon bölcs módon Urbán Úr kivakargatta az IC-k típusát, mintha bárki ezt a vackot meg szeretné építeni a PIC programja nélkül... Vissza nem szívesen rajzolnám. Jól sejtem, hogy ehhez rajza senkinek nincs, ugye?
Esetleg valakinek ilyen szerkezet? Hátha nem mindenhol van vakargatva...
Első körben az összes ócska kerámia kondit kicserélem rendesre, meg a híres G-Luxon kondikat is. Állítólag nagyon sokat ment, napi 8 órákat, rendszeresen.. Tulajdonképp semmi beszerezhetetlen nincs benne, csak a PIC, de az nem hinném, hogy kakukk, mert nem az fűt :)
Van valakinek valami tippje, merre induljak még? A doski csak álom... Vagy user guide? mert 1 poti, 1 enkóder, 2 gomb az egész, de nem túl emberbarát, vagy a gombokat sem jól kezeli...
Köszönöm!
Helló Szakik! -Ez a műszerrajz már tudom, hogy elvileg fent van, de levettem és semmivel sem tudom megnyitni!! Lehet sérült a fájl? Help! -szalsa-
Tisztelt Tanya társak!
A fenti műszer javítása kapcsán kértem itt kapcsolási rajzot, mely jogosan le lett tiltva, de átraktam a vanted- be.
Ezt csak azért írtam mert megköszönöm a fáradtságát aki feltöltötte.
A mérések szerint a műszer jónak tűnt, de mérésnél mindíg magasabb feszek és áramok voltak mérhetők a ténylegesnél.
A hiba az első 2 Ohmos ellenállás forrasztási hibája miatt keletkezett.
Csak azért írom le, mert ilyennel még nem találkoztam. Hála az ólommentes forrasz anyagnak, (a teljes forrasz anyag nem diffundált a fóliára), ezért hol érintkezett (mozgatás- mérés), hol nem.
Hiába, ami bevált meg kell változtatni, mert jó forrasz anyaggal túl sokáig üzemelne.
A eredeti rajzon változtattam, mert a gyűjtősínek rajza így valós, jobban követhető a kapcsolás.
Hátha valakinek még szüksége lesz rá.
Megint egy új tapasztalat, örökké tanul az ember.
Szép napot kívánok,
Tamás