Helló ! Bocsánat, ha offtopic leszek, de a Javítás rovatba nem tudtam beírni valamiért. Így inkább ötletekre vadászom.
Szereztem egy hibátlan EMG-1392 típusú nagyfeszültségű mérőfejet. Annyi baja van, hogy a benne lakó 2x740 MOhmos ellenállásokat az előző tulaj eltörte (valami üvegtestű ellenállások voltak).
Szeretném megjavítani a mechanikailag tökéletes állapotú mérőfejet. Ötleteket szeretnék kérni, hogy a mai kereskedelmi forgalomban megkapható legnagyobb értékű ellenállásokból összeállított ellenállásosztóval ki lehet-e váltani a hiányzó ellenállásokat ? Annyi rémlik, hogy egy ellenállás párszáz voltot, egy-két kilovoltot tud csak elviselni átütés nélkül. Hogyan lehet megoldani mégis azt, hogy a 30kV-ot elviselje a pótlás, átütés nélkül ? Esetleg az ellenállásláncot zsugorcsőbe téve működne ? Köszi minden ötletet. Tudom, hogy az ötlet elsőre dörzskerekesnek látszik, de attól még megpróbálnám kivitelezni a javítást. Mindenből lehet tanulni. A kudarcból is.
Sziasztok!
Egy 30V 10A-es tápot szeretnék hitelesíteni, és ellenőrizni, mit bír. A HQ-ban van 10ohm 100W ell., cca 2000Ft-ért. Megfelel-e erre a célra, ill. van-e olcsóbb, jobb megoldás?
Köszönettel
Attila
Gyújt valaki it a fórumon a régiségeket ? Nagy takarításban előkerült két 50+ oszcilloszkóp .15-20 éve használhattam őket utoljára és úgy emlékszek működtek .
Kipróbáltam a csövesnek magas fesz van , kép nincs , a tranzisztoros nem bontottam ki .Én már nem nagyon akarom őket javítani , takarítani , ha valakit érdekel majd kitakarítja .
Annyira még emlékszek , hogy G10/13-nek már akkor is gyenge volt már a fénye .
https://www.radiomuseum.org/r/grundig_oszillograph_g813_51.html
https://www.radiomuseum.org/r/grundig_zweikanaloszilloskop_g101.html
Tiszteletem a Tanya Tudós tagjainak!
Évek óta használom, szerelem a BNC dugókat aljzatokat, minden probléma nélkül,
semmilyen illesztetlenséget nem okoztak, sem adóberendezéseknél, sem műszereknél.
Most vagy 30 éve folyamatosan mázlim volt, mert az alábbiakat soha nem is figyeltem:
![](/files/BNC mizéria.jpg)
vagy, itt valami nem stimmel.
Mindkét kép az 50 Ohmost ábrázolja!
Aki tud rá magyarázatot, ne kíméljen!
Válaszaitokat előre is köszönve:
exGelkás
Köszönet a válaszokért, a dolog megoldódni látszik.
Egyszerűen, a 75 Ohmos BNC-hez, még nem volt szerencsém, és nem is használható, a mechanikai méretei miatt az 50 Ohmos helyeken. Ld:
uniman linkjét
![](/files/BNC megoldás.JPG)
Az jól látszik, hogy az egyikben a dielektrum levegő.