(Nem tudtam dönteni...)
LCM3-at vagy Tranzisztor(komponens) tesztert építsünk ? Vagy mindkettőt külön-külön ? Legjobb lenne egy dobozban a két műszert ! :
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=dvKC9ZcVG9o
Készítenék ilyet...
LEGÚJABB!(Az előző készülék csak 1 LCD-t használó két készülék volt egy dobozba építve) De ez az igazi:
http://www.youtube.com/watch?v=Q0aC8CMcU9Y
http://www.youtube.com/watch?v=8kRVzIejB1Q
Sziasztok!
Vettem olcsón egy hibás HT gyártmányú komplex audio generátort (ilyen:
https://regimuszereklhanzi.5mp.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o=OhE53cXO2U).
Elektronikai szempontból már mindent sikerült megjavítani, de van egy érdekes probléma, amivel nem tudok mit kezdeni. Van a készüléken egy nagyméretű deprez műszer. Gyanítom, hogy a mutatója műanyagból van. Ha a plexi előlapját az újammal megsimogatom, akkor kileng a mutató és valahol megáll, de nem áll vissza az alaphelyzetbe. Simogatással tudom „nullázni” de ez így eléggé abszurd. Ezek után már a linearitása is kérdéses, mert a vége felé pontatlan és gyanítom, hogy az is ennek tudható be. Ha leveszem a plexi előlapot, akkor tökéletesen mér és alaphelyzetben is beáll 0-ra. Elég csak közelítenem hozzá a plexi előlapot és máris jelentősen elhúzza a mutatót (10-es skálán akár egy fél osztást). Eléggé koszos volt a plexi ezért szappanos vízzel lemostam, de ettől semmit sem javult a helyzet.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? Mit lehet tenni?
Üdv.
Megoldás:
A műanyag előlap felső és alsó szélét két-két kb. 1cm hosszú 3M matt celluxal a műszer házához ragasztottam. A szalag közepére egy ónozott vas szálat tettem. A műszer házán (hátul) is annyi cellux van mint amennyi az előlap szélén látszik. Nem tökéletes, de sokkal jobb lett. Most is fel tudom tölteni de sokkal kevésbé mint korábban és kb. fél óra elteltével kisül. Ekkor a mutató vissza áll alaphelyzetbe. Megszűnt a sziget szerű feltöltődés is, immár lineárisan mozog a mutató (nem akad, nem gyorsul, nem lassul).
Próbálkoztam több féle ragasztó szalaggal de a sima átlátszók nem eredményeztek különösebb változást. Először réz szállal próbálkoztam, de az nem befolyásolta akkor sem, ha leföldeltem. A vas szál hatásosnak bizonyult. Próbáltam hosszabbra vágni és hátul a fém vázhoz leföldelni, de attól nem lett jobb, így maradt az 1cm-es darab és nincs leföldelve.
Helló ! Emberek, keresek EMG-1283 sweepgenerátorhoz dolgokat.
1. Keresek gépkönyvet (kapcsolási rajzzal együtt !) ehhez az EMG-1283 TR-0420-hoz. Szkennelt, vagy pedig becsszóra fénymásolásra kölcsönkapott gépkönyv, az nekem mindegy. A lényeg, hogy a kapcsolási rajzok JÓL OLVASHATÓAK legyenek.
2. Keresek a géphez kétféle forgatógombot. Az enyémről valami marha leszedte. A két forgatógomb a mellékelt képeken látható. A nagyobbik - az önmagában álló - átmérője a legalján kb. 21 mm, 6 mm-es tengelyre lehet feltenni. A kisebbik - az emeletes forgatógombon - átmérője 14,5 mm, 4 mm-es tengelyre lehet feltenni. Teljes gombokat keresek, tehát a forgatógombot+a tengelyvég letakaró díszműanyag dugót. Ezek szabványos (?) EMG forgatógombok, biztosan akadnak valahol, valakinél bontásból, csak nekem nincsenek. Bármilyen érdekel, ami a paramétereknek megfelel, de ha lehet választani, akkor a műszer színéhez passzoló bézs színű gombot és barna lezáródugót szeretnék. Így lenne teljes a gép.
Köszi mindent előre is.
Restaurálok egy 48 éves EMG- 1113 / F típusú hanggenerátort, azt hittem, hogy egy egyszerű problémába ütköztem, amit könnyen megoldok, de sajnos nem találok dupla helipotit a frekvenciahangoló huzalpotenciométer kiváltására. A huzalpoti egy nagy bakelittárcsára van tekercselve, 0,1 mm-es vagy 0,12 mm-es huzallal, ez van megsérülve. Szeretnék ötletek kérni a megoldásra, fontos lenne, hogy olcsó megoldás legyen, mert nagyon drága preciziós huzalpotenciométerek horror árban vannak. A huzalpotenciométer 34 kohm-os, egy Wien hídnak a szabályozó potenciométere, ezért fontos lenne a jó együttfutás a két potméter között. Ötleteim amik eddig felmerültek.Két db helikális poti összekötve fogazott szíjjal, vagy valamilyen gumigörgővel.Újratekercselés, de nem tudom milyen huzal anyagból van a huzal, és elég bonyolultnak tűnik. A digitális potit elvetném, mert nem illene egy csöves készülékbe,az jackley-es megoldást is elvetném, mert jó lenne a folyamatos szabályozás.Szeretném kérni, hogy van ezen kívül jó ötletetek, javaslatok a megoldásra,akkor segítswtwk itt a fórumon.Csatoltam képeket, hogy jobban érthető legyen a probléma, mert egy kép többet ér ezer szónál.Köszönöm a segítséget előre is!