Üdvözletem mindenkinek!
Sziasztok!
Elakadtam a tárgybéli monitorral. Tápegység teljes generál után (az összes primer és szekunder elkó csere) minden oké, a monitor működik, de a tápegység 20-30 perc alatt annyira meleg, hogy a (valószínű) hővédelme 2-3 mp-re kikapcsol, majd visszakapcsol. Ezt ismétli egyre sűrűbben.
Különös tekintettel teszi ezt DVI-ről hajtva, amikoris a teljesítmény fölvétele 20-30%-al több, mint pld. analóg vezérléssel (DVI-nél nincs fényerő szab és igencsak fullon van a fényerő).
A gyári teljesítmény felvétel alapból is elég magas: 56W, mivel 6 db CCFL cső üzemel benne. Én kb. 60W-ot mérek az első félórában.
A táp alkatrészei kézzel nem érinthetően forróak, a nyák is igencsak megbarnult már.
Tegnap DVI-n járattam szétszedve, a teljesítmény felvétele 1-2 óra múlva még feljebb ment, elérte a 66-67W-ot.
Természetesen a doksi nem tartalmazza a tápegység rajzát.
Találkozott-e valaki hasonló problémával?
Mi lenne a megoldás?
Üdv: -sándor-
Hello,
Egy ipari monitor problémájával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, ami abban nyilvánul meg, hogy bekapcsoláskor -ami ez esetben a 230V bekapcsolása- a monitor nem ad képet vagy a képernyő halványan villog és jellemzően ilyenkor a power led is.
A kijelző egy CLAA150XP 1024x768 felbontású, 3.3V-os LCD. A CCFL meghajtó QF132V1(A), ami közvetlenül a tápról kapja a 12V-ot, ezen felül 2 másik vezeték megy még hozzá. Volt rajta egy gyakorlatilag eldurrant kondi azt cseréltem, de nem oldotta meg a problémát.
A táp 12V és atomstabil, külső/labor tápről is próbáltam, a jelenség megmaradt.
Az LCD meghajtó a csatolt képen (KC32E2); az LCD csalakozón 3.24V-ot mértem. Amikor nem "indul" a monitor ez a feszültség is ugrál, ilyenkor kis pattanás/kattanás hallatszik a panel felől, még akkor is, ha a CCFL meghajtó nincs rádugva a boardra.Tehát úgy gondolom, független a nagyfesz résztől a probléma.
A képen az LCD csatlakozó bal alsó sarkánál van egy fet (STM9435), ez kapcsolja az LCD-re a 3.3V-ot. Annak vonalától lefelé 22u vagy 10u/16V-os elkók, melyek egy-egy apró induktivitáson keresztül kapcsolódnak a 3.3V-ra és a GND közé, egészen a lenti DPAK tokozású AIC-1084-33CM-ig, ami egy 3.3V-os stab ic. Ez 5.4V-ot kap és stabil 3.3V van a kimenetén, még akkor is, ha az LCD csatlakozón ugrál a fesz.
Tehát valahol az STM9435 vezérlése kapcsolja le a 3.3V-ot az LCDről. Mindez 20 fokos szobában, többszöri táp ki/bekapcsolás után elindul. Ha jobban le van hűlve, akkor még nehezebben indul.
A kérdésem az, hogy az LCD adatlapja szerint maximun 4.8A-t vehet fel, lehetséges-e, hogy haldoklik az LCD és emiatt időnként nem indul, több áram kell neki esetleg egy söntön keresztül méri az áramot...
Az STM fet gate-jén tranzisztorok vannak, azok vezérlik valamilyen logika szerint (azt még nem volt időm feltérképezni).
Mit tegyek? Cseréljem az összes kis elkót? Esetleg maga az lcd kezd tönkremenni?
Köszönöm.
sziasztok!
Egy DJ pult LCD háttérvilágításában 2db LCD kijelző, valószínűleg gyárilag túlhajtott, vagy csak gyenge minőségű merev LED szalag LEDjei (4db) bebarnultak, és 20 mA meghajtásra csak éppen annyira világítanak, hogy sötétben észlelhető. Nagyobb szalag nem fér be, ilyenért pedig feltúrtam a netet, de csak Kínában találtam, ahonnan a szállítási idő 1-2 hónap, ráadás sehol nincs info a darabolhatóságáról. Szétnéztem a bontott cuccaim között, de törött LEDes monitorban, telefonban csak a vékony ragasztott műanyag fóliásakat találtam, amik nem darabolhatók, nem forraszthatók. Esetleg tudna valaki beszerzési forrást, vagy akad ilyesmije? Köszönöm. Gyári meghajtása 5 Volt és a föld fele két darab 200 Ohmos ellenállás osztása, középen leágazva, tehát kvázi 2,5 volt, elég béna megoldásnak tűnik, de ezen tudok változtatni ha más tipusú a fesz igény.
Samsung 172N LCD monitort ha bekapcsolom felgyullad a zöld led, de nem történik semmi, nincs fény, tápfeszek megvannak. Ha nyomom a bekapcsológombot akkor nem kapcsol le, hanem villan a zöld, és ég tovább.
Ha valakinek volt már hasonló problémája, szívesen venném az ötleteket.
Én alaplap hibára gyanakszom, de tovább nem jutottam.
Üdv: Gege