Kaptam egy Technics SU-A900MK2 tipusú sztereó erősítőt. A hibája,hogy egyrészt az A kimenet működik , a B kimenet,ha hangszórót kötök rá, akkor alig tekerem fel a hangerőt, máris letilt az erősítő. A B kimeneti relé kikapcsol. Az előlapján minden kapcsolható. Hiányzik belőle a hűtő ventillátor is. Kérdezném,hogy ventillátornak jó-e 12v-os pc-be való? Kérdezném, hogy hol induljak el a rajz szerint.
Olvastad?
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Sziasztok,
vásároltam használtan egy Technics SE-A909S + SU-C909U párost.
Kis kimenő teljesitmény esetén gyönyörűen müködik. Ha 10W-t elér a kimenő teljesitmény akkor másodperc alatt kikapcsol. Aztán már egyáltalán nem szól. Ha ki/be kapcsolom akkor újra működik. Ha hiba tetszőleges számban reprodukálható. MEgprobáltam két különböző 8 ohmos hangszóropáron, de nem észlelek bármi különbséget.
Megnéztem a belsejét, arra tippeltem hogy a hővédelem old le mivel nem hallottam a ventillátor hangját (be sem kapcsol a ventillator). Folyamatosan néztem a végfok és a hűtőborda hőmérsékletét infra hőmérővel. A hőmérsékletben nem tudtam változást mérni, a hangerő növekedésével, kb 30 Celsius volt stabilan.
Amikor lekapcsol akkor az operation led a végerősitőn kialszik.
Sziasztok!
Hozzám került egy a címben szereplő receiver. Tudom hogy rengeteg találat van a neten az f70-es hibakód kapcsán.
Általában a digitális áramköri panelon szokott a probléma lenni.
Van egy tökéletesen működő Panasonic SA-HE75 gépem is itthon.
Ebből átraktam a digitális panelt, de a hiba maradt.
Annyira jöttem rá, hogyha átkapcsolom a bemenetet digitálisra (mindegy hogy TV vagy video) akkor nem jelentkezik a hiba.
Viszont amint átkapcsolom analóg bemenetre pár másodperc után rögtön jön az F70 hibakód.
Még nem kezdtem el mérni semmit. Szerettem volna először megkérdezni, hogy mi lehet a hiba oka.
Milyen irányba induljak el? Melyik alkatrészeket mérjem első körben?
Előre is köszönöm ha valakinek esetleg van ötlete és hajlandósága hogy segítsen!
Üdv!
Adott egy ősöreg SU-V470 Technics erősítő, amiben megpusztult az SVI3205 végfok hybrid.
A beszerzése horror áron, csak megbízhatatlan helyről lehetséges. Nem is költenének rá annyit, meg Kínából én sem merem berendelni.
A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan akár monó, akár sztereó IC-t, ami tartósan elviseli a 2X55V tápot és jó áron, megbízható minőségben beszerezhető.
Azt gondoltam, ha akad ilyen, egészen egyszerűen kidobom az eredeti tokot és az újat egy fia-panelra megépítve bedrótozom a helyére. Hely a bordán van elég.
Ha egy kevéssel kisebb a teljesítménye, az nem nagy katasztrófa.
Jani