Üdv. Mindenkinek.
cimke számok: 10096656 1606E 23216324 404 50" 27337001 DIJ
kijelző: VES5000UNVA-2D S02
PSU: 17IPS20
Mivel kiderült,hogy rosz a proci,keresek egy működő mainboard ot megvételre.
üdv.
Sziasztok!
Már korábban is kértem segítséget ehhez a TV-hez, akkor a hiba az volt, hogy csak villog a készenléti LED, de nem indul. Volt, aki javasolta, hogy olvassam ki és írjam újra a Flash-eket, volt, aki lebeszélt róla, stb. Akkor nem tudtam ezt megoldani (az olvasást-írást). Azonban volt egy kolléga, aki konkrét segítséget nyújtott (kitanított, sőt az eszközöket is beszerezte, hálás köszönet érte, most gyakorolgatom a folyamatot). Az Ő munkájának eredményeképpen a kiolvasott és újraírt Flash-el elindult a TV, azonban a kép fejjel lefelé van, és el is van tolódva balra. (Lehet, hogy a mérete sem jó, de ez majd kiderül.) Azt kérném, ha van valakinek eredeti Flash tartalma, megköszönném, ha tudna segíteni.
Köszönettel:
Attila
Tisztelt Fórumlakók !
A címbeli TV firmware hibás ( nem kapcsol be, st.by van ), másik TV programjával megy, de kellene másik táv hozzá, a lokál gombok más kiosztással vannak, stb. Egy szóval: mégis csak jobb lenne az eredeti program, ha netán valakinek meg van,megköszönném ha segítene vele.
"Jó" kis Tescós TV: TECHNIKA, model: W185/55J-GB-HCU-EU, Prod.# : LCD19C-254 , chassis: T.MSD 309.2B-10245, a flash IC: 25L3206E
Köszönöm!
Üdv,
Gondif
Sziasztok!
Érdekes ez a készülék. Minden feszültség jónak tűnik, készenlétnél több életjelet viszont nem lehet kicsikarni belőle. Próbáltam "körülnézni" a flash tartalomban, de kiolvasásnál egyetlen bit sem található. Nem igazán értem hogyan volt képes teljesen törölni magát. Vagy esetleg valamit én nézek el???
Ha lenne valakinek ötlete és megosztaná, azt megköszönném.
Köszönettel: Kiss Z.
Jaca segítségével megoldva! A kiolvasott tartalmat beleírtam egy 25Q64-be és rendben működik a készülék.
(ha tudom, feltöltöm a tanyára)