Sziasztok!A fent nevezett 70cm-es tv-vel bajlódom.A kép csipkézett és sorirányban tördelt lesz a bekapcsolás után .Rapszodikusan jön elő.A készülék kibontása után a függ ic lábai lógtak és a raszter korrektor tranyója.Sajnos a forrasztástól nem javult meg a tápokat jónak mértem.AV-n is és txt -is csinálja.
Egy pár elkót kicseréltem a sorkimenő körül de az sem lendített a dolgokon.Ha van ötletetek írjatok. Köszi előre is!
Üdv Mindenkinek ! minden apró ötletet várok :
Telefunken-Palcolor 131 mv készüléket találok eladó mennyiségben az
interneten , de doksit azt nem , szerintem már javítottak ezekből a
készülékekből pár db.-ot . a készülékről mondta a gazdája szép kép volt
rajta , el is hittem és nem is , ez volt 2 éve , eltérítő tekercset
elrágta a saját ragasztógyantája , szereztem egy hasonlót ,
felhelyeztem , találtam 2 db rossz táp-elkót , cseréltem , készülék
indult , de foltosan ... csak fordított tekercsállással és bekötéssel
lett jó (csodálatos) kép , örömöm fél órát élt , most nincs kép ,
feketeség , színprociból semmi kijövő jel , G2-t növelve visszafutási csíkok előjönnek , kevés időm van rá de,
folytatni kell majd , hétvégenként
TX 90 alaplapon találtam :
ic-készlet : TDA82148 , tea 5040-s , tea 5640 f-2 , st 6392b1/zp
előre is kösz : miklós
Sziasztok!
Leírom, mert nem normális.
Palcolor P331M (chassis 418A/IKC2)
Bekapcsoláskor egy pillanatra beadja a képet aztán átvált TXT-re.
Visszaváltom, megint átugrik.
Lehúztam a textpanel csatlakozóit, fényerő ingadozik, OSD hol van, hol nincs, távirányítóra bizonytalanul reagál.
Tápok rendben, brumm sehol.
Már a procicserén gondolkodtam, amikor eszembe jutott a FÓLIATASZT.
Az volt, tökéletesen műxik nélküle.
Hogy tegyem bele balogmáriába!
Hátha segít valakinek.
Üdvözletem a Mestereknek!Egy kis segitségre lenne szükségem:Ujra belebujtam a fent nevezett tv be, Távról vagy kapcsolorol inditva egy pillanatra megjelenik a halvány fény 1-2 másodpercig ,de nem a normális hangyás raszter hanem csak AV szerü háttér (OSD is van ilyenkor) és az is eltünik két másodperc alatt.A sorvég megy, fütés van a video végfokban is megvan a 180 voltos fesz.Ha tával kikapcsolom akkor felvillan a képernyö.
ST6392B1 proceszor teljesen hideg kézzel tapintva.A 42 VDD lábán megvan az 5.4 volt tápfeszültség .A képcsö katodok le vannak zárva.AZ ST 6392B1 31 lábára ha rálépek a feszültségmérö szondájával akkor mintha probálna elindulni a fehér fény is megjelenik és a sistergö hang is 1-2 másodpercre majd eltünik ujra felvillan ujra eltünik a fény.. ezt csinálja ha rajta hagyom a mérözsinort.Legyetek szivesek segitsetek merre keressem tovább a hibát. Amig ment tökéletes képe volt , szeretném "feltámsztani "ha lehet. Elöre is köszönöm a segitö szándékot mindenkinek üdv dddemeter!