Sziasztok!
Van ez a dög,olyant csinál,hogy hangerö osd je folyamat megjelenik,és nem lehet ráadni felfelé a hangeröt ,folyamat lennt van minimumom...mindig visszaugrik ha adnám felfelé.tyt re rányomok,1 secundum után visszaugrik tv re,és a volume osd folyamat kinn van az sosem tünik el.Kép amugy tökéletes..Még azt mondták,hogy a csatornák is visszafelé elkezdenem ugrálni,de az nálam még eddig nem jött elő!!
Valmi ötlet valakinek??
Típushiba esetleg??
Üdv:Sparco
Üdv!
Hozták ezt a mono TV-t: 21MG10E, táphibával, nem is indult. Amikor elindult derült ki, hogy hang AV-ról van, de antennáról nincs. / Lehet, hogy beltériről használták, és ezt nem is vették észre, de ezt nem említették /
Antennáról amikor a hangot erősítem, akkor a hangerő növekedése a képen látszik, szinte minden lépésnél kattanás van, csak ami hang kellene, az nincs, majdnem süket.
Különben minden funkció jó, kép is.
A menü-ben a hang beállításnál egyikben sincs hang, most az Euro-ban van. A memória IC csinálhatja ezt a hibát, vagy máshol kell keresni?
Üdv: formasu
Üdvözlet Mindenkinek!
A fent nevezett készülékkel a következő a problémám.
Kb 2-3 óra után a függőleges képméret 1,5-2cm-el kisebb lesz,ezután 5-10 percig így működik majd kék háttér és kikapcsol készenlétre.Innen visszakapcsolni csak akkor tudom,ha a főkapcsolóval ki,majd bekapcsolom.Eddig a tápokat átnéztem,memória,függ ic,tuner sortrafó cserélve,gyanús forrasztások sor,függ,táp részeken átforrasztva.Eddig jutottam,és elakadtam!
Előre is köszönöm a segítséget!
A fenti TV készülékben a napokban cseréltem ki a függőleges eltérítés áramköreinek a kondenzátorait, mivel felül egy kis sávban csíkos volt a kép.
Most már egészen jó, csak annyi gond van a TV-vel, hogy a kép enyhén homorú.
Még a függőleges eltérítés probléma megoldása előtt is ilyesmi homorú volt a kép.
Filmeknél nem feltűnő, csak tesztábráknál ordít róla, hogy a képgeometria nem az igazi.
A vízszintes eltérítés áramköreit is "újítsam fel" kondicserékkel?
Segítségeteket előre is köszönöm!