Sziasztok. A készülék saját ,a fiam használja. Ennyi a hibája,hogy már elég erősen torzít a logók sem látszanak lassan. Nem szeretnék napokig szórakozni ,vele,mert nem igazán van időm ilyenekre.Ha valaki ,tudna segíteni melyik kondenzátorokat cseréljem ,esetleg ,mert nem is egy szerelő barát,a felépítése. Púpos elkót nem látni,a tv 100 hz. Előre is köszi Sanyó Sziasztok . Végül is az amatőr hiba,és az idő hiány volt a ludas. Pár forrasztási hiba volt a fő gond ,mivel elterelt a fokozatos romlás ,ez elvitt más irányba. Azért köszönöm mindenkinek. Sanyó.
Üdv Mesterek!
Drót sorvégtranyóval érkezett, kicseréltem, de nem indult.Indításkor a sortáp megjön /terhelést is bírja/,majd néhány mperc után stby .
TDA 8139-en 8v helyettcsak max.1, 5v kimenő feszt mértem rajta.TR60 tranyó fogta a 8V-ot, emitterét felemelve nem áll vissza stbyba , de a sorra nem megy.
Sorkimenő új,TDA8855H cserélve, hiba maradt, hibakód nincs, stby led végig piros.
Köszönöm a segítséget...
Tisztelt Mindenki!
Hoztak hozzám egy fent nevezett távot, hogy belefolyt az elem. A gond, hogy nem tudom, hogy jön szét. Csavar nincs sehol. A képen a szélen körbe látható fekete sáv gumiszerű. Próbáltam mellette feszegetni csavarhúzóval, de csak az anyag nyúlik, és nem jön szét.
Kérem, aki ismeri, vagy látott már hasonlót, segítsen!
Köszönettel:
Gyula
sziasztok
Thomson 28DF172 ch ITC008 stby bol nem kapcsol be,pontosabban pirosan vilagit a LED,es ha inditom taviranyitorol,vagy az elolaprol mig megnyomva tartom a prog fol gombot,addig elalszik a LED es utana ujra vilagit.
tehat folyamatosan vilagit.A tapegysege jo.
A memoriat atirtam,sortranzisztor ki,izzo be,ugyanaz,tehat a masodlagos feszultsegek nem terhelik.javitasi tippet kernek Toletek.esetleg ez processzor hiba?ezt hogy szurjem ki?
koszonom a valaszokat.