Szevasztok
Hozták ezt a tv t semmit nem csinál csak hosszan fütyül,lekapcsoltam a sortranzisztort,ugyan az zárlatot nem mérek sehol,fura módon mikor rámérek az USYS re a fütyülés nagyságától, felmegy a müszer mutatója majd 200 voltig,mi a fészkes fene lehet ezzel,hol kezdjem a keresését a hibának?
Üdvözletem a Tanya lakóinak!
A címbeli készülék,(29DX172) jelgenerátorról,-a teljes fekete tartalom, teljes fehérre váltásánál- megállítja a sormeghajtást. Amennyiben, a kontrasztból, vagy a fényerőből, a középértékhez képest két "lépést" visszaveszek, a jelenség megszűnik. Minden egyéb esetben, a kép tökéletes. Tudom, az ilyen videótartalommal való mérés, nem életszerű, de azért zavar ez a hiba.
A készülék közel 6-7 éve üzemel, és CHUNGHWA képcsővel van szerelve. Nem ismerem, ezt a csövet, de a megállást, a TDA6107-s 5-s lábám megjelenő impulzusnak tulajdonítom. Találkozott-e valaki hasonló hibával, van-e egy gyors, és költséghatékony javítási ötlete, mert ez, a szomszédom készüléke, óránként, átjön érdeklődni, és megissza a sörömet!
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm:
exGelkás
Sziasztok! Itt szívok evvel a sz@r TV-vel.Icc17-es. Bekapcsoláskor 126V helyet 80V van, 200V helyet 120V stb. Kb 5mp-et megy aztán leáll. Sortrafó cserélve,/még az eredeti volt benne/ táp elkók jók. Ha a 30V-ot kikötöm a feszejek följebb mennek majd nem a névleges értékre.Egy kis segítséget kérnék, mit kéne megnézni ill. megmérni.
Syiasytok.
Evel a cuccal harcolok kb 3 napja.Beerkezett egz tipikus tap hibaval,par kondi cserelve es ok.Syerencsere nem vittek el,masnap mar nem ment.Mi a jelenseg...
-tap indul rovid ideig(viszonylag klasszikus Thomson master-save tap ami a sor
impulyusokkal van meghajtva,syinkronizalva)
-ezalatt az ido alatt meg kene jelenjenek a sor impulzosok a sor vegtranyo bazisan es a tap H Drive agan.Ez nem tortenik
-a gyenge aramu panelen a feszkok rendben,a VSP9407-n megjelennek az imp.-ek
igaz kb 2,8V szintel(a doksiban 4,5 v szerepel,nem ertem hogy mikor 3,6v-os tapja van),na ezek bemennek a TDA9330-geometria prociba ami kimeneten jelennek meg a H Drive imp.-ok,amik hianyoznak.Adatbusz ok,feszkok ok,rezonator ok.
Egyedul az indulas mekanizmusat nem ertem,milyen kondiciokat kell kapjn hogy beinduljon.Hozza tidtok-e szolni,elore is koszonom
Tamas Laci-Marosvasarhely