Sziasztok!
Gondoltam nem nyitok új témát, hanem ebben a Témában lépésenként írok a fejleményekről.
Mindig az aktuális részt ki fogom emelni félkövérrel. :D
1. Fázis:
Cím: Vélemények Elektronika 409D-ről
Sziasztok!
Kaptam egy Elektronika 409D típusú kis TV csodát.
A készülék sajnos nem üzemel, mondjuk eddig ki sem tudtam próbálni, mert nincs meg a hálózati kábele.
Kíváncsi vagyok mindenkinek a véleményére ezzel a készülékkel kapcsolatban.
Érdemes e időt fektetni a javításába.
A tanyán megvan a doksija, úgyhogy abban nincs hiány.
Esetleg ha működésre sikerül bírnom (persze ha egyáltalán van értelme nekiállni), akkor vajon normaváltás megoldható lesz?
2. Fázis:
Cím: Szétszedés után
Ma gondoltam szétkapom, hogy megtekintsem a belsejét. Enyhén pókhálós volt, de ez nem számít.
Rossz, elfüstölt alkatrész szemmel láthatólag nincs, viszont a sokszorozó tappancsán a két fém kampó el rozsdált és el tört, így nem lehet beakasztani a helyére. Most "beszerzés" alá került ez az alkatrész, de még hogy honnan lesz meg azt nem tudom. :(
Valami hasonló kis TV-ből vagy Junosztból kellene kitermelni.
A további fejleményekről jelzek!
Szép napot mindenkinek!
Üdv: Szőke
Sziasztok!
Tehát az a helyzet hogy a CXA2165 IC melegítésének hatására hamarabb beáll a TV,vagyis 5-6-szori leállás -indulás után szépen megy akár órákon át is.Felfűtött képcső esetén 1-2 perc leállás után is rögtön szépen indúl a TV.Hideg képcső esetén a kép először láthatóan zöldes árnyalatban jelenik meg,de a következő újrainduláskor (2mp)már normálisak a szinek.Sajnos nincs eszközöm,mert elromlott amivel meg mérjem a csövet,de gyanús a nagyobb áramfelvétel miatti leállás-indulás.Biztos-e hogy a CXA2165 csere megoldja a problémát.
Köszönöm:János
Sziasztok! Fent nevezett készülék került hozzám javításra, előzményét nem ismerem "csak nem jó" címszóval adták ide. Találtam pár kiszáradt elkót, zárlatos sorvég tranzisztort és mellette egy zárlatos FET-et. Ezeket kicseréltem de bekapcsoláskor csak "nyüszítő" hang jön a sorvég felől és a tranyó melegszik. Trafót próbáltam a teszterrel de meg se nyikkan (ha jól kötöttem?!). Gondolom ez okozhat ilyen hibát.?
Tisztel Szakik!
Címben említett tv anno hozzám került, a tulaj elmondása szerint füstölt majd kikapcsolt: a sorkimenő forrasztásainál a nyákon áthúzás-égés nyomok-égett felület nyákon kiiktatva, vezetékkel áthidalva- a probléma megszűnt. Néhány hónappal később új jelenség: nincs kép, csak hang. korábbi hiba nem jött elő, de 2 db 160V 100uF kondi a kapacitását elvesztette, cseréjük után vízszintes csík a kép!!! Függ. eltérítő TDA IC csere- oké a kép csak sötét és megjelentek a világosabb árnyalatoknál piros árnyékok. a fűtés körben lévő soros ellenállás kisebbre cserélve majdhogynem jó a kép, de szerintem a képcső megöregedett!!! vagy még valamit elnéztem??
vélemény?