Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék minden üzemmódban működik, de lejátszás közben az egyik csatornában a műsor hang alatt egy folyamatos pattogó hang is jelen van. Kazetta nélkül lejátszásra kapcsolva ugyancsak ott van a pattogás. Szkóppal nézve a tápokat, nincs nyoma kiváltó oknak. A pattogás a fejhallgató és a LINE OUT kimeneteken is hallható.
Kérem akinek van ötlete a hiba forrását illetően, ossza meg velem.
Szevasztok!
Ma kaptam egy hütőbordára szerelt sztereó végfok-tranzisztor párost.
A tranzisztorok a 2N3055-nek megfelelő tokozásuak és nagyságuak.
A feliratuk ez: Hirel-gondolom mint gyártó-és EA 680 a párja EC 680.
Sajnos sehol nem találok még ráutalást sem.
Ha tudtok valamit róla vagy paramétereket, kérem segitsetek.
Köszönettel: István
Sziasztok. A fent nevezett kis erositovel kuzdok, a jobb oldali csatorna kb 1/4 hangerotol kezdve jol hallhatoan torzit. Az AN7062 bemenetein meg tiszta a szinuszjel, de a V. amp bemeneten - konkretan a Q402 kollektoran mar nem. A jelenseg egy kicsit osszetettebb, mert ha a "speaker A" gombal levalasztom a hangsugarzot, a szinuszjel kitisztul es amplitudoban is a bal csatornaeval megegyezo lesz. Visszakapcsolva a hangsugarzot, a jel 50 szazalekkal megno es a negativ felperiodusban valami torzulas jelenik meg. Tettem fel kepeket, remelem beszedesebbek, mint az en magyarazatom. 1. kep jobb csatorna terheles nelkul, 2. kep jobb csatorna terhelessel. Nem ertem hogyan van hatassal a hangsugarzok ki - be kapcsolasa erre a fokozatra es ilyen mertekben. Valami visszacsatolasos problemara gyanakszom, de nem tudom honnan ered. Kerlek segitsetek kibogozni. Udv.
Kovacs Arpad
Tiszteletem!
Soundcraft spirit folio notepad keverőből hiányzik a Q3 as tranzisztor ,Vagy a típusa vagy egy kapcsolási rajz sokat segítene.
Köszönöm