please help
toshiba 32c3000p lcd television and the screen display on tv is as picture below , which part is faulty how can i fix this problem thanks for your help
Free Image Hosting by ImageBam.com
Tisztelt ElektroTanya társak!
Van egy TOSHIBA 40L3451DB tévé,ami képet nem ad,hangot viszont igen,más szempontból működőképes. Megnéztem lámpával oldalvilágítással,nem látok képet. A webet járva,van aki azt írja T-CON hiba ha nincs kép,más meg azt,hogy a LED háttérvilágítás okozhaz ilyen hibát is. Mielött szétszedtem,megmértem a feszültséget,közvetelen a LEDekhez vezető csatlakozón,+63V-ot mértem bekapcsolva a tévét. Szétszedve,az 5db LED csíkból 4-ban van "élet",de hiányos a világítás(18V-és 21V-al néztem)a képeket mellékeltem. 1db csík világít teljesen 27V-al. A képeken rajta van a tipusa,az aliexpressen van is 355mm-es úgy írják ehhez való,azonban a felirat rajta (pl REV.xx ) nem az. Arra kérnék (egyenlőre) tanácsot,mire figyeljek,és ha van valakinek konkrét javaslata hogy milyet,honnan,azt nagyon megköszönném!
Előre is köszönöm!
üdvözlettel:Feri
Üdv. Másképp nem nagyon tudom leírni , kép olyan életlen , az egyenletes felületek meg elszínezett vibráló szemcsések főleg a sótéteb részeken . Alaplap ? T-con-? valami ötlet ?
Tisztelt Uraim!
Még mindíg ezt a CRT TV-t nyűvöm. (Apám 103 centis LG lapos TV-je azóta kuka: gari lejárta után 1 hóppal középen egy piros csík lett. Javíthatalan.)
Azt szeretném kérdezni, hogy a képméretet hogyan lehet állítani? Vízszintesen nagyon szét van húzva a kép (és talán függőlegesen is). A régi TV-knél erre volt a poti hátul, de ugye ezen nincs. Nyilván szoftveresen, szervizmenüből(?) lehet módosítani. De hogyan lehet belépni? (Már, ha tényleg be kell lépni.)
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.