Sziasztok! A témában szereplő tv-vel lenne problémám, melyek a mellékelt fotókon látszódnak.
http://kepfeltoltes.hu/view/120425/2012-04-25_19.50.58_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120425/2012-04-25_20.15.47_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120425/2012-04-25_20.15.58_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képeken látható érdekes képet ad a tv, a menüből sem látszik semmi csak kriksz-krakszok és néha pattog a hang. Ha viszont a tv kimenetét rákötöm egy másik tv-re, akkor ott tökéletes a kép és a hang is. Én a t-conra gyanakszom. Szerintetek?
Sziasztok!
Következő a szitu ezzel a géppel:
Bekapcs után penge kép,minden tuti egyszer csak gondol 1-et és csíkos,kockás lesz a kép.Hosszas keresgélés után a feature box-ot véletlen megkoccintottam és láss csudát visszaállt minden.Aztán megint rossz lett ,kopp-kopp megint jó.Kivettem a feature box-ot szétforrasztottam és belül átforrasztottam az egészet szinte de nem lett jobb.Én kh-ra gondolok de lövésem sincs hol keressem még esetleg mégegyszer forrasszam át?Segítségeteket,ötleteteket előre is köszönöm,Üdv mindenkinek,Kila. :(
Sziasztok! Újabb gondba vagyok. Nevezett tv-nek borzasztó képe van, inkább lefényképeztem mint körül írjam. A tápot átkondiztam, szinte az összes elkó rossz volt, tápfeszek rendben (180V, 12V, 145V, 5V, Stb.). Jól jönne ismét a segítségetek merre keressem a hiba okát? Köszönöm.
Tisztelt Szakik,
A fent nevezett tv-vel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Előélet:
Tápban 6,2 ohm 5W ellenállás szakadt volt, STR50020 zárlatos volt, sortápnál R2M dióda zárlatos volt.
Ezeket cseréltem illetve az str50020 at megépítettem egy másik topikban kértem hozzá segítséget.
Cseréltem még a táp elkókat és a sortáp szűrőkondijait. Más hibás alkatrész nem találtam.
Ezek után bekapcsoltam stand-by volt indítottam és a korábban cserélt ellenállás, dióda és STR is tönkre ment.
Most kicseréltem újra a 3 alkatrészt. A bizti helyére 70W os izzót raktam.(ilyet még nem csináltam ezértés örülnék hogy ilyenkor hogyan lehet hibát keresni)
Az izzó a power bekapcs után felvillan majd kialszik és stand-by led világít majd mikor innen idítom az izzó elkezd gyengén izzani.
Rajzot a wantedban kértem hozzá de sajnos még nem kaptam.
Nagyon megköszönném, hogyha segítenétek hogy ilyenkor hogyan lehet behatárolni a hibát, miket lehet mérni stb...
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.:
Gy