Sziasztok !
Valakinek volt már I2C busz hibás javítási esete ?
Van 1 Toshiba 28ZD26P Tv ,amelynek "saját belátása szerint" néha leáll a buszon az adatáramlása. Pontosabban a 3 busz vonalból csak egyen a hang moduljával áll le teljesen, a másik kettőn marad hézagos jelsorozat.
Ilyenkor elnémul és az előlapon a timer zöld ledje kb 1 sec sebességgel elkezd villogni.
Ha nagyon sokáig van ebben az állapotban akkor a kép is vízszintesen szét töredezik. Magától újra helyrejön és néhány óráig is újra működik. Mikor milyen kedve van.
Rezgőkvarcokat és rezonátorokat már ellenőriztem. Melegítéssel vagy kopogtatással nem tudom befolyásolni a hibát.
Az lenne még a kérdésem hogy ha egyidőben több buszon is van működési zavar akkor az a központi processzor hibája lehet-e inkább ?
Ha lenne ötlete valakinek azt megköszönném.
Üdv : Ferenc
A busz hálózatban történt hibákat a tápegységből eredő zavarok okozták.
Táp egyes részeinek , (főleg kondenzátorok ) újraforrasztása szüntette meg a korábban leírt hibajelenséget.
Ferenc
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
ÜDV. A feszültségek be álitottva ,120 v-ot a d 809-en és a d 810-re 12 v a készülék müködik.De a távirányoval mikor probáltam rá hangolodni egy furcsa dolgot vettem észre,mivel általános távkapcsoloval probáltam azt vettem észre hogy a végén nem kapcsolja le a tv-ét hanem csak a hang és a kép áll le és a képcsö továbra is világos. Az 5 v-os feszültséget ic 807 -es 5 lábas ic alakitja elö az a 5-es lábon meg van az5 v-t és a 4-essen annyit mérek. A kérdéssem az lenne a tv hogy megy át stend bayba a távirámyito jelére.Az ic L78MR05.LAJOS
Sziasztok!
Ez a fogalmam sincs miféle szerzet őslelet szivat :(
Röpke két év után előkerült. Először azt hittem sorkimenős, de nem, mivel új eldor lakik benne.
impulzus kondik a sorvégben cserélve, még a felületére van forrasztva, mert nincs hely. Na ez a legkisebb gond.
Sortranya elszállva.
Be egy másik, volt itthon szerencsére egy monitorból bontva, BU2808AF.
Bekapcs, de gyorsan kikapcs, mert "trrrrrr" :) ilyen hangokat ad, csak kicsit magasabb frekvencián. De jól megaszondtam.
Mérni ugye így nem lehet semmit, mert ha hagyom bekapcsolva, csont zárlatba megy a sortranya.
Mintha be lenne drogozva a TV, úgy felpörög bekapcs után.
Ki javított már ilyet, mit nézzek meg? Halvány fogalmam sincs merre gerjedjek vele tovább::)
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz
Kérem city217 ne szóljon a topichoz!
Hi!
Tudnátok segíteni?
Az említett 32"-on ilyen a kép.
Érdemes belebonyolódni, vagy a kijelző qka?
Köszi