Sziasztok!
Van egy TROTEC BB20 rétegvastagság mérőm ami totál össze-vissza mér.
Tavaly vettem, már egyszer cserélték, mert nem működött. Error üzenet volt a kijelzőn.
Most a cserélt darabbal az a bajom hogy teljesen pontatlanul mér a kalibráló lemezeken.
Pl. 50 mikronon 35 mikron
100 mikronon 130 mikron
250 mikronon 310 mikron
500 mikronon 420 mikron
997 mikronon 0.89 mm
Valószínű hogy csak beállítási hiba, de a használati szerint nem lehet beállítani.
Ahol vettem ott csak cserélik ha garanciális. :-(
Van valakinek ötlete vagy infója hogy lehetne megjavítani?
Fontos lenne mert munkához használnám
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Szükségem lenne a fent nevezett szkóp kapcsolási rajzára. A tanyán található doksiban nincs benne, erre figyelmeztető üziket köszi! Segítségeteket előre is köszönöm!
Leiszt Jani
A címben említett készülék nagyfeszültségű trafójának mindkét szekunder tekercse megszakadt. (Oxidáció, stb.)
Mivel be volt öntve lakkal, nem sikerült letekerni a huzalt.
A huzal vastagságából meg lehet ítélni a menetszámot, viszont a két tekercs egymáshoz viszonyított menetszám arányát nem sikerült megállapítanom.
A mellékelt kapcsirajz alapján mi erről a véleményetek?
Hála a fórumtagoknak, de főleg Istvánfiának, megoldódott.
Működik.
A saját trafójával a következő menetszámok adódtak:
1*-2 10T
3*-4 6T
5-6 10T
7-8 130T
8-9 800T
*- tekercs kezdete.
A félvasak közé 0.05mm papír.
Helló !
Emberek, keresek Fok-Gyem TR-9158-hoz műszaki leírást és kapcsolási rajzot (vagyis teljes gépkönyvet). Még mielőtt bárki leintene, SIMA 9158-hoz, (a fokozatszabályzós feszültség és áram szabályzásúhoz) és nem a 9158/A-hoz keresek leírást ! Az itt a Tanyán nincs, mindegyik leírás TR-9158/A. Bármilyen megoldás érdekel. Ha nincs leírás, de valaki PONTOSAN tudja, hogy a 9158 és a 9158/A KAPCSOLÁSA miben tér el, azt is szivesen veszem, de akkor pontosan vezessen is végig valamelyik itt levő 9158/A rajz segítségével (az nem érdekel, hogy "ja, az egyik folyamatosan szabályozható, a másik meg fokozatkapcsolóval").
Nagyon megköszönök minden segítséget előre is.