samsung 43RU7022k TV epromtartalmat keresek, tud valaki segíteni?
A main típusa:bn41-02703A
A papír adatlapon: 43RU7105kxxc, bn94-14180g
Köszönettel: myckie53
Sziasztok!
Jelenség:
A66 képcsôvel van ellátva, bekapcsoláskor megjön a hang,de a kép sötét, de ha jobban megnézem alig látszódó homályos-mosott zöld, kék lila szivárványszeru fókuszálatlan körkörös képféleség van. Majd 15 perc után megjelenik fent a legtetején 1cm fehér (vagy inkább szürke) vízszintes fehér sáv, na ezután már csak 1-2 perc és megjön a kép, de kb 20Hz-el villog majd kb 1-2 perc mulva megáll a villogás, és tökéletes a kép. Éles és a szinek is jók.
Ezután ha kikapcsolom a TV-t, viszakapcsolom a kép azonnal megjön, ha kb 5 perc mulva kapcsolom be akkor úgy kb 5 perc mulva is jön meg a kép.
Gondoltam hogy a képcsô rossz, külön táppal fütôttem 9V-al 20 percet azután bekapcsoltam a TV-t, de akkor is csak 15 perc mulva jött meg a kép, katódokat is már lehuztam 50V-ra ellenállásal GND-re, de akkor is 15perc. Igy én kizárnám a képcsô hibáját.
Cseréltem a vertikálist is már TDA2579B-t is mert a megjelenô fenti csik miatt erre gondoltam.
Az RGB panelon 2db elko kifojt C2432(47µF/16V) meg egy 1000µF, egy vezetéket szétevett a sav, azt helyrehoztam a többi vezeték jó.
Marosi is egy hónappal ezelôtt szenvedett ilyen hibával (csak neki jó lett a 47µF cseréjével) kicseréltem T7391 (BF423)-at de nem segített semmit.
Még van valami hibája nem tudom hogy van-e köze ehhez: kiirja a képernyôre TXT ERROR (függetlenül hogy benne van-e vagy nincs a TXT modul), raktam uj eprom tartalmat akkor meg nincs hangja és kiirja NICAM ERROR.
Nekem is szintén a szerviz menube csak Demonstration Mode van nem lehet állitani semmit sem, akár uj eprom vagy üres eprommal is.
Az RGB panelon van egy kivezetés (CUT OFF) ami lemegy a TDA4680 video processzorra, itt 8.3V kell hogy legyen nekem 3V-van majd 15 perc mulva felmegy 8.3V-ra (valami impulzusos jel) próbáltam 8.3V egyenárammal becsapni de nem lehet. A cut off vezetéket egy SMD BC848 vezérli amit a bázisára összegyüjtött leosztott katód áramok összessége szabályoz.
Arra gondolok hogy a "homokvár" impulzus nem megfelelô, mert volt hogy valahogy véletlen megszünt a Cute off védelem és zöldeslila nagyon életlen kép (TV müsor) jelent meg.
Tápfeszültségek jók (oszciloszkóppal mârve)
Próbálgattam Freeze spray-el az RGB-n keresni a hibát, de nem lett meg.
Most azt nem tudom hol keressem a hibát RGB/TDA4680/vertikális/proci..
Sziasztok,
a tárgyban jelzett TV-t hozták hoteltalanításra. A hangolást már sikerült feloldani, működik. Visyzont az internetelérést nem tudom beállítani. Ha visszamegyek a gyári beállítások visszaállítására, felkínálja, és el is fogadja a wifi beállítást, ki is írja hogy csatlakozott. Azonban a főmenüből elérhetetlen és a Smart gombra sem indul be. Szerviztávirányítóm van, és a belépési kódok is rendelkezésre állnak. Csak azt nem tudom mely opciót kell módosítani és mire.
Kérem a tapasztaltabbak segítségét.
Köszi.
Tamás
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
SONY projektoros tv KP-41S4K chassis RE-2. A tv nem indult semmivel. 1db STK konvergencia ic lett cserélve a tulaj kérésére pénzhiány miatt. Most csak a főkapcsolóval indúl, kép, hang van igaz fél hangerő, és csak AV mód van benne. Az összes előlapi gombok, és a távja is inaktív.Az ic-k megkapják a tápokat, melegszenek is,az előlapi gombok 5v-ja is rendben testelés ok. Az infra vevő 5v-ja rendben,gombok lehúzva, távval semmi.Main board tranyói átmérve, átforrasztva pákaállomással a felszivódott, gyanús rorrasztások.Elkók esr mérővel átmérve, szkópom sajnos rossz.Szerintetek mi lehet a gond,kf hiba, processor,reset ic, eeprom,gyerekzár,aki tud segíteni megköszöm szépen.Üdv mindenkinek. fragola.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."