Üdv "öregek"
Bocsi a megszólításért de főleg hozzátok szólnék.
Egy kedves barátomnak van egy volt jugoszláv gyártású tv-focija. Furcsa jelenséget produkál. Nekem van egy multi-normás kis tv-m és azon tökéletes a kép persze fekete-fehérben. Más készülékeken nem lehet élvezhető képet behangolni. A játékon kis potival lehet a kimenő frekit állítani. A jelenség olyan mint amikor félre van hangolva az adás, vagyis kissé megdőlt kép és függőleges elcsúszás. Gyanítom, hogy az AY3-8500 nem ad ki jó szinkronjeleket és ez lehet a baj, de nincs másik amivel letesztelném. Tud e valaki ilyen ic-t adni vagy van e más ötlet. Tápot ellenőriztem.
Köszi Laci
Udvozlet mindenkinek. Ket kulonallo kabel szolgaltato adasat szeretnem egy TV keszulekbe kulon kulon hasznalni.Ugy gondoltam hogy jo lenne valami atkapcsoloval atkapcsolni hogy ne keljen ki be dugdosni a csatlakozokat. Ugy ahogy a tobb LNB-s muholdvevo nel a diseq mukodik. Csak szeretnem tudni hogy hogy vezerlodik ,milyen inpulzusokkal lehet megnyitani a DISEq bemeneteket?
Sziasztok
Kaptam egy elektromos sütőt ami a gazdája szerint nem működik mindent átnéztem rajta egyedül egy termosztát a kérdéses ami alap állapotban nyitva van szakadtnak látszik
ez a termosztát belül a sütő tetején levő levegő keverő motor mellett van nem találtam egyértelmű adatot róla hogy hogyan kellene ennek működni
ha bemelegszik a sütő akkor kell bekapcsolni zárva lenni ?
a termosztát oldalán ezek a számok láthatók 263410018 T1/33 alatta 52.5-70 250V 10A
Beko Oven 70deg Cooling Motor Thermal Cut Out Genuine Code: 263410018
A sütőben az időzítővel volt a gond a relé érintkezői nem zártak nem értek össze ezen csak úgy tudtam javítani hogy leszedtem a relé műanyag burkolatát és hajlítani kellett egy kicsit a relé záró érintkezőjén
a relét kicserélni nem lehet mert a forrasztási oldal fölé rakták a kijelzőt így nem lehet hozzáférni
a kijelző is a forrasztási oldalról van beforrasztva a relé fölé nem tudtam leszedni
a relé típusa https://www.tme.eu/hu/details/sm-s-112dm/elektromagn-miniatur-relek/sanyou/
Sziasztok!
Nem rég vásároltam bolhapiacon egy a 80-as években volt divat VIDEOTON TV játékot.
Ez a PONG játék magyar megfelelője. Hátul csak egy RF kimenet van, és szeretnék rá videó kimenetet is tenni.
Szétszedve a gépet, és az RF árnyékolt dobozába bemenő videó jelet csapoltam meg, de sajnos a róla látható kép,
az ütők és a játéktér kissé szürke és gyenge. Míg RF kimenetről a kép szép fehér. Egyszerű sima műszerem van, amivel megmérve a videó jelet 0.6 volt körül van. Utána olvasva, 1 volt körülinek kellene lenni ahogy olvastam. Az lenne a kérdésem, hogy esetleg egy videojel erősítő kellene ahhoz hogy hasonló jó legyen a kép mint RF kimeneten? Ha igen, akkor egy nagyon egyszerű és olcsó tranzisztoros megoldás érdekelne. Ha mégsem ez a probléma, akkor hogyan tudnám megoldani, hogy a videó jelet megcsapolva ne legyen szürke gyenge a kép?
Előre is köszönöm a hozzáértő hozzászólásokat.
Linkek a játékgépről és a kapcsolási rajzról
http://retronom.hu/files/DSCF0197.JPG
http://goo.gl/wI01Vu
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=209459