Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

UNICA PILOT 42D-1025 1941 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PNG)
Size
51.2 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar unica manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    UNICA PILOT 42D1025 1941 42 1025 42D 42D-1025
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Kazettás magnó nyomatékbeállítás
Üdvözlök minden tanyalakót! Két saját tulajdonú magnómat szeretném gatyába rázni. Egyik egy Pioneer CT-506-os. Ezt most vettem nosztalgiából. A másik Technics RS-BX606. A Technics meggyűrte a kazetták elejét, oly módon mintha túl erős lenne a kuplung. A nyomógörgőt kicseréltem de a helyzet semmit nem változott. Ezután gyanakodtam a feltekercselő oldal túl nagy nyomatékára. Érdekes a mechanika mert nincs benne kuplung, hanem a reel motor vezérlő IC tápját változtatgatják tekercselés és lejátszás üzemmódokban. Ezen csak úgy tudtam módosítani hogy a lejátszáskori feszültséget, egy zener csere segítségével kisebbre állítottam 5V-ról kb. 3.3V-ra. A hiba így megszűnt,de feltételezve, hogy a gyár sem volt kókler, talán nem ez az igazi megoldás. A lényeg hogy szeretném megmérni, beállítani a nyomatékot ezen is és a Pioneer-on is de nincs ehhez való mérőkazettám. Gondoltam megpróbálok venni, ami nem lehetetlen de kissé borsos az új áruk. Érdeklődni szeretnék nincs-e valamelyikőtöknek eladó használt, de még használható nyomatékmérő és tükrös kazettája? Azt már csak nagyon halkan kérdezem, ha nincs eladó vagy nagyon drága, akkor kölcsön lehetne-e ilyet kérni valakitől. Előre is köszönöm megtisztelő figyelmeteket! Majzinger
Akai CS-M 03 kombinált fej ellenállás érték
Üdv.Az Akai CS-M 03 kazettás deckben mekkora ellenállású az eredeti kombinált fej?
Panasonic SA-HE90 Overload hibaüzenet bekapcsoláskor
Sziasztok!

Van egy Panasonic SA-HE90 házimozierősítőm, ami bekapcsoláskor "Overload" hibaüzenettel indul és kéri a kikapcsolását. A relék nem kattannak.
A gép közel 20 éves, eddig gyönyörűen működött, ugyanezekkel a hangfalakkal, nem történt változás ezen a téren.

Az eredeti hibája az volt, hogy a Front A bal csatorna elkezdett vacakolni, azaz halkan nem szólt, csak ha már jócskán feltekertem a hangerőt és akkor is csak hangos részletekkor, a halkak mint egy zajzár esetén elvesztek. Gondoltam valami kiszáradt vacak forrasztás lehet az oka, így szétszedtem és azokon a helyeken, ahol csúnyább volt vagy láthatóan nagyon spóroltak az ónnal, felfrissítettem a forrasztásokat. Nem ma kezdtem a forrasztással foglalkozást, szóval nem elgányoltam, hanem szépen kiszippantottam kiforrasztópisztollyal és friss ónnal pótoltam a forrasztásokat.
Összerakás után csak az Overload jelenik meg 2-3 mp után és nem kattannak a relék.

Bármilyen ötletért akár az overload-ra, akár az eredeti problémára hálás lennék.

Ha valaki foglalkozik ezzel a szériával Esztergom környékén, szívesen átadnám a problémát. Nem értek az erősítőkhöz ilyen mélységekben, de nagyon szeretem ezt a darabot :)

Köszönettel,

Andreaux
Samsung MM-C330/EDC nincs semmi életjel (megoldva)
Sziasztok, Segítségeteket szeretném kérni. Elakadtam a fent nevezett hifivel. Semmi életjelet nem ad. Elméletileg villámcsapás volt a közelben és utána nem működött. Ami zárlatos volt az D1S31 es dióda. Seconder oldalon semmi fesz nincs még stan by sem. Prímer puffer kondin 330V. Tehát a PFC nem indul. PWM ic tápja megvan HV1 és HV2 ott van a 330V. Primer körben diódátak, ellenállásokat rendben találtam. OPTO-t is cseréltem próbára. Bármilyen segítséget megköszönök. Üdv.: Gy
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce