Sziasztok,
vásároltam használtan egy Technics SE-A909S + SU-C909U párost.
Kis kimenő teljesitmény esetén gyönyörűen müködik. Ha 10W-t elér a kimenő teljesitmény akkor másodperc alatt kikapcsol. Aztán már egyáltalán nem szól. Ha ki/be kapcsolom akkor újra működik. Ha hiba tetszőleges számban reprodukálható. MEgprobáltam két különböző 8 ohmos hangszóropáron, de nem észlelek bármi különbséget.
Megnéztem a belsejét, arra tippeltem hogy a hővédelem old le mivel nem hallottam a ventillátor hangját (be sem kapcsol a ventillator). Folyamatosan néztem a végfok és a hűtőborda hőmérsékletét infra hőmérővel. A hőmérsékletben nem tudtam változást mérni, a hangerő növekedésével, kb 30 Celsius volt stabilan.
Amikor lekapcsol akkor az operation led a végerősitőn kialszik.
A fenti autórádió egy kamionba megkapta a 24V-ot a DC/DC konverter hibája miatt. A proci annyi életjelet mutat, hogy megy az oszcillátora, és egy picit melegszik. A végfokba bele van integrálva a tápegység is, 3,3V a procinak, 9,1 a kijelzőnek stb... A végfok adatlapja szerint ki kell bírnia a 24V-ot, de ha ment a motor a kamionba, ez akár 30 is lehetett.. Találkozott már valaki ilyen hibával? Csak a végfok mehetett el, vagy a proci is? A rajz fent van a Tanyán.
http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=&megnev2=CDX20-
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Itt van ez a rádió javításra. Az alapvető probléma az volt, hogy időnként felhangosodott magától a készülék. Ezzel a problémával együtt jár, hogy ha csak akkumulátorról megy a rádió ez a felhangosodás tényében ki is merül, de ha a hálózati adapter (is) be van kötve, akkor begerjed a végfokozat, a tápegység stabilizálatlansága miatt kb. 100Hz-es frekvenciával. Most ott tartok, hogy beépítettem egy hálózati stabilizálást, így hálózatról sem gerjed be. De kezdek rájönni ez csak tüneti kezelés volt, nem a probléma megoldása.
A probléma a végfokozat körül van. A végfok egy TDA7056B névre hallgató ic, ebbe bele van építve egy DC hangerőszabályzó, de a készülék tényleges hangerőszabályzása a hagyományos módszerrel történik, ennek ellenére az ic-be épített szabályzás is be van fűzve a rendszerbe néhány smd alkatrészen keresztül. Az biztos, hogy a felhangosodást az ebben a körben levő zavar okozza, mert rámérve műszerrel más feszültség van a szabályzásra szolgáló lábon. Bekapcsolás után bizonytalan idővel ugrás szerűen felhangosodik, úgy marad, ki- és bekapcsolás után az alacsonyabb hangerő visszajön, majd bizonytalan idő után ismét ugrás szerűen felhangosodik.
Esetleg van valakinek ötlete (vagy netáán kapcsolási rajza) erre a problémára?
Sziasztok!
A fent említett készülék csak a center hangszóróból ad életjelet,természetesen minden rendben táp:OK, vizuálisan nincs eltérés púpos kondi stb.
Arra gondolok talán Factory Reset segítene csak eddig nem találtam,hogyan is van ennél a készüléknél ha valaki tudja annak nagyon örülnék.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv steewi