Jó napot
Ezt a rajzot szeretném megcsinálni,de hogyan kell nyáklemezre rajzolni, vagy hol csinálnak ilyent?
Képet hozzáadtam,megoldás ötletek érdekelnek.
Helló !
Előre is bocsánat a moderátoroktól, de a címet nem akartam hosszúlére ereszteni.
Tehát: egy műszer előlap felújításhoz keresem az EMG és/vagy EMG-ORION által használt régi betűtípus PONTOS NYOMDAI megnevezését vagy pedig egy olyan, a netről letölthető betűtípust, ami azzel az EMG-s betűtípussal megegyezik. A betűt egyébként világszerte használták a 30-as évektől a 60-as évek végéig. Én elektromos témájú hírdetésekben és EMG műszer előlapokon találkoztam vele.
Más betűtípus NEM érdekel, tussal-szabványbetűvel NEM írok az előlapra, kizárólag az ominózus betű neve vagy egy vele megegyező TTF neve érdekel. A gép előlapját eredeti külleműre szeretném összehozni.
A képeken a kívánt betűtípusból látható példa. Vékony és vastag fajta is érdekel (bár feltételezem, hogy a nevük ugyanaz lesz, csak egyik regular, a másik meg ugyanazzal a névvel bold).
Megköszönök bármilyen segítséget.
Üdv!
Kollégák, szeretnék tanácsokat kérni. Néhány csöves erősítő építése indul meg nálam az idén, saját szórakoztatásomra.
Az erősítők, kimenőtrafók tesztelésére, optimalizálására segédeszközöket keresek. Nem célom és nem is lehet felsőfokú eszköz előállítása, de többet szeretnék, mint egy fülre beállított végfokozat.
Jelenleg A-D 50 MHz oszcilloszkópom, közepes szintű METEX táp-generátor-freq.mérő, stb.-vel rendelkezem.
Amit én kinéztem, de nem tudom a hasznosságát, az audio-komplex TR-0157K008, vagy TR-0163, utóbbi a kimenőtrafók nagyjából valós környezetben, meghajtással történő vizsgálatára tűnik alkalmasnak. Az is lehet, egyiket sem, illetve más eszközt tartalmaznak majd a javaslatok. Még annyit, sok tízezreket nem nagyon tudok erre áldozni, de nem tudom, mik a lehetőségek és egyebek...
Előre is köszönöm a segítséget!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kivánok Minden Kedves Kollégának!