Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

USSR C1-131 S1-131 OSCILLOSCOPE 1992 SM

METER - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
399.8 KB
Page
---
Category
METER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar ussr manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    USSR C-1131 C1131 S1131 1992 1131 C1 131 S1 C1-131 S1-131
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant METER forum topics:
TIL 306 kijelzővel feszültségmérő kapcsolás
Sziaszok Van sok TIL 306 kijelzőm. Egy műszerbe szeretnék beépíteni feszültségmérőt. Tud valaki kapcsolásokat ezzel a kijelzővel ? Üdv. Tibor
DATA PRECISION 3500
Tisztelt Kollégák! Keresem a DATA PRECISION 3500 multiméter műszerkönyvét a rajzaival, valamint ebbe a műszerbe 1 db SN 75480 IC-t (egyelőre). Ha esetleg csak fizikai valóságában van meg a műszerkönyv, vállalom a szkennelését és közzétételét, ha ehhez a kölcsönző hozzájárul. üdv bbgames
Tesla BM539-es műszer használata, kezelése, ismertetése.
Sziasztok. Egy kedves barátom ma hozott egy Tesla gyártmányú BM-539-es tipus jelzésű készüléket, amin egy "Semi-Automatic RLCG Bridge" információ díszelgett. Az előlapot, kapcsolókat, vizsgálgatva nagyjából képbe kerültünk, hogy miféle állatka lehet ez a készülék, de igazán használható információ birtokának hiányában, egyre csak gyűlnek a kérdőjelek és a találgatások, hogy mégis most akkor ez mi? Első tippem látatlanba , hogy ez egy mérőhíd, ismert alkatrészek segítségével és a thomson képlet felhasználásával, egy ismeretlen értékű passziv alkatrész értékének meghatározására szolgáló célműszer, de amikor közelebbről megnéztük, inkább az ugrott be, hogy ez valami precíz mérőcucc, passziv alkatrészek mérésére, és , vagy összehasonlítására, na megint a kérdőjelek..... Szóval kedves kollégák, ha esetleg ismeritek, vagy minden kétséget kizáróan meg tudnátok mondani mi ez, esetleg hogy működik, mire lehet használni, kérlek ne tartsátok magatokban a hasznos információt. Képeket hamarosan linkelek. Előre is köszönünk minden hasznos információt. "FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím! A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet. A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
XJ-4245 oszcilloszkóp sugarai nem jelennek meg
Üdvözlet,

a napokban szereztem be a címben említett kínai csodát. A '90-es évek elejéről származhat. Gyártója a XinJian vállalat, róluk csak annyit találtam, hogy még az elektroncsöves korszakban is mérőműszereket gyártottak.
Az oszcilloszkóp, az eladó szerint, postázás előtt működőképes volt, hozzám már így ért.
Megkímélt állapotban van

Bekapcsoláskor a 2KV-os táp működése csak 3-4" hallható, ezután elkezd akadozni, majd elhallgat, és azzal egy időben pár másodpercig halkan perceg (áthúz), majd abbahagyja. Azonnali újraindításkor ez nem jelentkezik, de ha hagyom pihenni egy pár órát, akkor igen:
https://www.youtube.com/watch?v=timil1lJEaE&feature=youtu.be

A megjelölt helyeken húz át, szak az alkatrész felőli oldalon, körkörösen a lábak körül. A fenti (zöld vezeték) a katódcső 4. lábéra vezet és elméletileg -2KV kéne legyen rajta, az ellenállás a fókuszállító potenciométerhez van kötve. Ezt látva kikötöttem a csövet, de nélküle is ugyanúgy viselkedik.
A cső tápja a +/-2KV helyett csak 1.3KV-to ad.
A nyákon találtam 3-4 feltüntetett feszültségértéket, amik rendben vannak, leellenőriztem az 1KHz/50mV-os  négyszögjelet ez is rendben van.
Az áthúzásnál az az érdekes, hogy egyik sem irányzottan húz át, hanem inkább körkörösen kisülnek, az ellenállás közelében semmi nincs, a zöld vezeték ugyanúgy viselkedik, még a vele összekötött  varisztor irányába is.
Az áthúzások környékét lepucoltam, de nem segített.

Ötleteket/tanácsokat előre is köszönöm.
Csaba

 
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce