Üdv mindenkinek.
Egy munkám során nagyon sok konektort kéne ellenőriznem, hogy van e védőföldelése, működő e. Nem kell ebben az esetben a minőséget mérnem csak a meglétet detektálnom.
DE mivel az apartmanokat FI relével szerelték fel egy egyszerű lámpás módszer nem alkalmazható. Mivel a fázisceruzás módszerrel csak detektálni lehet, itt nem jöhet szóba a 230v ellenőrzése sem. ( kábelkapacitás miatt a nem működő vezetéknél is jelezne.) Arra gondoltam egy nagyon egyszerű indikátort kéne csinálnom. A tervem a következő.
Kis glimm lámpa a hozzá tartozó ellenállással és sorba kötve egy 110V körüli VDR. Ezt kötném a két dugvillára és egy másikat az egyik dugvilla és földelő érintkezőhöz. Ez beleférne egy dugóba. A VDR feladata lenne , hogy csak ha 230V megvan akkor jelezzen a glimm. Ezzel a módszerrel tudnám detektálni, hogy ténylegesen áram alatt van a konektor és be van e kötve a védőföldelése. A glimm 1-2mA árama még nem oldaná le a FI relét.
Az elméletemhez kérnék jártas szakit véleményezze, esetleg hátha kapni olcsón készen ilyen eszközt.
Köszönettel Laci
üdv: keresek kezelési utasítást ehhez az autóvillamossági műszerhez.
Bálint
Van egy EKM YCSW csúszóhuzalos Wheatstone-hidam, ami nagyon megkopott a skálával került hozzám (a kép nem az enyémről készült). Ha valaki rendelkezik ilyennel, és megtenné, hogy leszedi a skáláját (2x3 csavar tartja) és beszkennelve a képet megosztaná velem, megköszönném.
lpcollector68
In my case the display of the ScopeMeter was frozen and the keyboard did not respond any more exept the on/off key. This happened always after the ScopeMeter has been switched on for a while. To find the temperature effect, I heated up the different parts of the Digital A1 board with a hair dryer. At some point, the device display stopped working completely and only the backlight was working. This effect was steady and irreversible.
To repair the device, you need the "fluke_92b_96b_99b_105b_servicemanual" provided here in the service manual area.
On page 272 in Figure 9.2b (Digital A1 circuit diagram, part b) the display contrast circuit schematic shows the NPN Transistor V1432 of type BC848C (see also the attached picture). Measuring the Base/Emitter diode showed a low resistance of 100 Ohms in both directions. Replacing that transistor by a NPN transistor of type BC847C solved the problem and the device was working correctly again.
The reason for choosing the BC847C instead of the BC848C are the Vcbo and Vceo of only 30 V of the BC848x series. The BC847x series has a Vcbo of 50 V and a Vceo of 45 V respectively and offers therefore a greater margin. The V1432 is placed between TP431 (LCDPWR, +5 V) and the -30 V connection from Analog Board A2. These conditions are too close to the absolute maximum ratings of the BC848x and are especially for higher temperatures critical.