Üdv. mindenkinek . Nem az én világom ,de van mikor nem lehet nem-et mondani . Nos alapból sötét a kijelző és a standby/on megnyomására be-ki kapcsol a készenléti panelon a relé , és bevillan a kijelző , ilyenkor egy pillanatra megjelenik a fesz. a végfok tranzisztorokon és lassan lecsökken . Innen hava tovább ?
sziasztok..
a segítségetek szeretném kérni egy autómata bekapcsoló subbwofer megalkotásában.
adott egy sony házimozi erősítő, amire actív subbwofert lehet csatlakoztatni, ha jól tudom az azt jelenti ha kikapcsolom az erősítőt akkor kikapcsolja a mélynyomót is (meg be is ha bekapcsolom)..
de a másik hogy nekem a subbwoferem passiv és ezt hajtom hídban egy autó erősítővel aminek a bemenete sztereo (2 rca), és egy számítógéptap 300w atx adja az áramot. az atx et be tudom kapcsolni egy relével.. ezzel nem is nagyon van gond.
1, a problémám az lenne hogy kellne egy elektronika ami a házimozi erősítő subbwofer jelét észleli, és bekapcsolja a atx tápot, mondjuk egy sima relével.
2, és még az lenne a másik hogy ugye a házimozi subbwofer jele mono és ezt kellene nekem úgy megoldani hogy dual monoban (2 rca) tudjam rádugni az autóerősítőre.. és ezt egy elektronikában kellne ha lehetséges.. azt nem tudom elég erős e ehhez a jel..
egy ilyet már találtam, ezzel az 1, nagyábol meg is lenne oldva, már csak a 2, at kellne hozzábűvölni ha lehet..
ha valamit nem logikusan írtam előre is elnézést, lehet hogy az elgondolásom nem tökéletes..
segítséget előre is köszönöm..
Sniper
Hello!
A fenti erősítőnek a trafója primeroldal szakadt.A rajzon azt látom hogy a váltó feszültség 2x50V De azt én sokallom.Tud ebben valaki segíteni hány volt a váltó feszültség? Továbbá hol lehet beszerezni? A méret ami belefér korlátozott.
Sziasztok,
Van 1 Panasonic CQ-RDP113 (nem mp3-as) típusú autórádióm, szépen működött, egyszer csak azt csinálta, hogy kikapcsol.Volt amikor még be tudtam kapcsolni, de most már semmi...
Bekapcsoláskor villan 2-t a power ledje, de nem csinál semmit.Mi lehet a baja? A végfok IC-t kiszedtem belőle(arra gyanakodtam), amiatt tilt le, de nem segített!
Később jutott eszembe, hogz megnézem az adatlapját, nincs tiltási lehetősége...
Tudna valaki segíteni?
Esetleg 1 rajz???
Előre is KÖSZI!