Hi,
Készenlétből távval indul, de amint megjön a kép abban a pillanatban visszaáll Stby-ba.
A két +B elkó (100uF, 47uF) cserélve a helyzet változatlan.
Amig megy, addig +B 135V megvan.
Mi lehet?
Védelem?
Én még az optóra gyanakszom, de nem volt kéznél.
Minden segítséget előre köszönök...
Üdv
Sziasztok!
Ez egy problémás táp, néha megy és akkor minden ok de pár perc múlva elkezd rohadni az 5V és 3-4V között blinkel és leáll a TV. Már gyakorlatilag megépítettem de a hiba pontosan ugyan az.
Sziasztok,
kínlódom a fent nevezettel., tápegység tipusa 17IPS55. Stby 12V van, bár minden rajzon 5V-ot írnak. Ez stabilan 11.97V, mind a 6-8db alkatrész a stby tápban jó. Alaplapon volt egy BC547 B-E zárlattal, ami a stby-kapcsoló körben van. Tápot azonnal bekapcsolja a main, de a háttérvilágítást nem. Találtam egy szegényes jav. útmutatót, abban táphibára hivatkoznak, amikor ilyen van, de az ott szereplő "Protect" mérőponton megvan a hivatkozott 3.3V. Ez egy tápfigyelő kör, amire az összes villany rá van kötve és ha minden ok, itt ennyinek kell lennie. Mivel gyanús ez a 12V stby, kipróbáltam labortáppal 5V stby-t adni. Így viszont hiba van, 0V-on áll a "Protect" láb, ami baj, tehát maradt a 12V.
Teljes rajzom sincs, csak amit itt az elektrotanya-n találtam hozzá. A táp részletes, de nem leletem hibát, minden előírt villany kijön belőle bekapcsolt állapotban, bár a háttérvilágításnak 24V jön csak ki, nem tiszta, jó-e/elég-e .
24Cxx nincs benne, csak egy 100 lábú flash, bár van alatta egy kis 8 lábú IC (most nincs előttem a tv), hátha szoftveres a gond, de eeprom tartalmat se találtam hozzá.
Bármilyen ötletet szívesen fogadok...
Köszönöm!
Sziasztok.
VESTEL megint... Mi a véleményetek?
Alaplapot cseréltem de sajnos a kép rossz.
Az eredeti alaplap javithatatlan.
SPI és NAND átforrasztva a régi alaplapból de nem oldotta meg a hibát.
TV: HORIZON 39HL6330F/B
KIJELZŐ: VES390UNDA-2D-N12
ALAPLAP: 17MB211S
Csatolok képeket.
Hála Sándornak sikerült megoldani a problémát.
Az új alaplapról hiányzott egy ellelallás, LVDS opció.