Sziasztok!
Ennek a tvének R612 ellenállás értéke kellene, mert meg van szakadva, és enélkül csak kb 8 cmres kép van középen. A kapcsolási rajzokon csak *-gal jelölik, és érték nincs megadva. Valaki eltudná küldeni, hagy mekkora ellenállás kell?
Üdv mindenkinek egy vestel 11AK12-9 es alaplappal szerelt valamilyen CT 7800 -as tipusú tv hez keresek epromtartalmat (a tipus elsőrészét letépték)
proci:CTV351S.VE1
TS8971.1
synIC:TDA8361A
vertIC:TDA3654
eprom:2402
mindent végignéztem az összes tápvonalat a függőnél is és a 8361 nél is a passzív alkatrészeket is végig mértem a nyákot is szakadás kizárva mégsincs eltérítés a függ ic t megérintve brummal elindul az eltérítés .
A 8361 re gyanakszom mert nem jön ki belőle a fűrész de előtte átírnám az epromot (hátha) mi a véleményetek
Sziasztok,
Problémába ütköztem egy VESTEL 17IPS61-4P táp javításánál. Nevezett táp egy 24" HITACHI tévében van, és egy 17MB82S alaplapot szolgál ki.
A tévé bekapcsolás után háttérvilágítás nélkül indul, méghozzá úgy, hogy a boot képernyő alatt egy pillanatra felvillan a háttérvilágítás, aztán ennyi. Lámpával világítva a kép látható, hang van, tehát csak a LED driver hibás.
Ez ugye egy PHILIPS (P) verziós VESTEL táp, csak az a bibi, hogy a szervizkönyvben más alkatrész adatok vannak, mint ami a panelen be van ültetve!
A hiba az úgy néz ki, hogy a LED driver kimenetén a C16 kondin mérve a táp felszalad ~72V-ig, ekkor villan fel a háttérvilágítás, majd a túlfeszvédelem le is kapcsol.
Rámértem erre a feszültségre is az MP3394 bemenetén (OVP_LED), és itt felszalad ~1,1xx voltig a feszültség. Ez még ugyan nem 1,23V, ami a küszöbszint, de szerintem itt lesz a bibi.
A C16 az a szervizkönyvben 2,2μF 35V, nálam beültetve 68μF 100V.
Sajnos a szervizkönyv nem írja, hogy hány voltnak kellene lennie a LED feszültségnek, így most kicsit topogok egy helyben, mert van ahol 44V-ot olvastam, de volt hogy 50V-ot írtak 4 LED sorra.
Nálam csak két LED sor van, vagyis három vékony vezeték megy az LCD-be. Kicsit soknak találom azt a cirka 72 voltot.
Ráadásul nem elég, hogy a szervizkönyvben az alkatrészek más értékűek, még marhaságot is ír, mert az MP3394 driver oszcillátor beállító bemenetén 2db 22kOhm ellenállás van sorosan, ami ugye 44kOhm, így az IC frekije annak adatlapja alapján (fSW(kHz) = 62100 / ROSC(kΩ)) 1411,3kHz lenne. De az IC csak 600kHz-ig működik.
Mindegy, a kérdésem az lenne, hogy milyen irányba nézelődjek, mert egy darab SMD alkatrészt sem akarok leszedni feleslegesen, ugyanis mondegyik ragasztott! (SMD beültetés hullámforrasztással technológia).
Mellékelek egy fotót a PHILIPS szervizkönyvéből, aminek a táp SM-ja itt a tanyán is fent van, hogy konkrétan hogyan néz ki ez a táp panel.
Ez a PHILIPS tévé tök ugyanaz mint az a HITACHI, amit javítok. Itt is jól látható a három vezeték a LED-nél.
A válaszokat előre is köszönöm!