Tisztelt szakik.
Ott tart a dolog, hogy PFC és készenlét megy, de a FAN7711-es (doksi szerint lámpavezérlő :falfej:) Terheléskor megterheli a tápját, terheletlen kimenettel minden fesz megvan, sőt egy bizonyos terhelésig semmi gond. Rádugom a mainboard-ot és újraindulgat, de a main teljesen normális mértékű áramot vesz fel minden ágon. Jelalakot szkóppal ellenőriztem teljesen normális, mindent végigmértem minden normális, mégsem bírja a terhelést, IC cserélve ugyanolyan maradt.
Ha valakinek van bármi ötlete, ne tartsa magában.
Megoldódott. A Main-on lévő kapcsolt 3.3V rövidzáras, mindent ellenőriztem, ezt kivéve (amatőőr) :)
Üdv Mindenkinek
Technika Tv 17mb82s main, háttér hibával került hozzám.
A kijelző VES315WNDL-2D-NO2.
Mindkét BAR-on 1-1 led hibás. A többi multiméterrel nézve jó.
Nincs nagy tapasztalatom a háttér javításban, de nem szeretnék egész BAR-t cserélni.
Szükségem lenne a benne lévő ledek típusára, beszerzési forrására vagy helyettesítő típusra.
Ha valaki tudna esetleg küldeni is kb 10 db-ot az szívesen megköszönném.
Szívesen fogadok minden tanácsot is.
Köszönöm
Tamás
Tisztelt kolegák,
a címben megadott TV-re nem találok megfelelő firmwaret. A készülék a sajátjával lefagy a logón. Kapásbol letöltöttem egy firmware-t a TELEFUNKEN T32TX189DLBP 17MB82-2, belelőttem mindkét tartalmat és a készülék beindúlt hibátlan képpel de nincsen hang, vagyis hang van de a fejhallgató csatlakozón. Néhány 17MB82S alaplap kapcsolási rajzának letöltése után kiderűlt, hogy a hangkimenetet 2 féle képpen oldották meg. Az egyik TAS5721-es erősítővel van ellátva amelyben integrált fejhallgató kimenet is van, a másik meg AD82587 hangerősítével és DRV632 fejhalgató erősítővel. a FINLUX esetében az utóbbi eset áll fent, két erősítő felel a hangért.
Letöltöttem innen-onnen egynéhány firmware csomagot amelyeknél még hang is volt, de sajnos kép nem. Persze utánnanéztem mi a gond és kiderűlt, hogy valószínűleg a képernyő tipusa nincs összhangban a firmware-rel, ugyanis a FINLUX-ban VESTEL VES315WNDS panel van viszont azoknál emelyeket letöltöttem teljesen más sufix-el bírnak, a legközelebbi VES315WNDL amelyen viszont nincs kép, háttér világítas minden esetben van.
A KERESŐBE feltettem és nagyon hállás volnék ha valaki akinek megvan a megfelelő firmware feltöltené.
a TV jellemzői a következők:
FINLUX 32FLZ189S
alaplap 17MB82S műholdas tunerrel is ellátva
AD82587 hangerősítő
VES315WNDS panel
Megjeggyzem, fogy a FINLUX 32FLY189 nem felel meg.
Üdvözletem
Sziasztok!
Egyik ismerősöm már sokfélével kipróbálta de egyikkel sem lett jó, sajna a
régi rossz eprom kilett dobva a rajta lévő címkével egyetemben :S
Adatok:
Proci:Vestel 19V1. OFT A 14,eeprom 24C08W6,dzsungi:TDA8842 2Y,cső: A
51EBV13X09,tuner:Samu TECC 2949VG28B,vert.:TDA 8659,Sorki :Orega40337-19,
1539430,30002051.hang:TDA 2614,hál trafó:Orega40335-5.Sasszi: 11AK19P4.
Köszönöm ha volna vkinek tuti mentése :)
Üdv:
Pityesz