Sziasztok
Hozzám került egy régi sirius de luxe rádió. Sajnos a végfokban elhalt a két germánium páros. AC187K , AC188K , a polcon meg csak a GC511K PNP leledzik :)
Oldotta valaki meg ezt szilicium komplementer tranzisztorokkal? Ebben nincs az a TA221 "ic" , sima ellenállások, meg tranzisztorral oldották meg az erősítést. Tudom, manapság egy cél ic , de konkrétan szakma szépsége, a sziliciumos verzió érdekelne ( munkapont beállítások mikéntje).
Köszi, üdv
Szabi
Kedvey lalkók! Lenne egy ilyen hangfalpár,amin elporladtak a peremek,újra szeretném peremezni nos az lenne a kérdésem hogy Sal peremet érdemes rá tenni? Vagy rendeljek a H2000 től peremet,azért kérdezem a H2000 peremeket nem igazán ismerem, és ezért nem tudom eldönteni hogy melyik perem a tarósabb.. T:Zsolt.
Sziasztok! A Videoton tuner bekapcsolás után recsegve, szaggatottan szól, egy idő után ez csökken, de nem szűnik meg. A hangoló feszültség pillanatra elugrik, ekkor a térerő mérő is pillanatra visszaugrik. Először javítani próbáltam, nem sikerült, a hiba maradt változatlan, a tápegysége jó a készüléknek. Van másik ilyen saját készülékem, így elkezdtem cserélgetni a modulokat, tuner, FM kf, sztereo dekóder, cserével sem változott, utána SAA1057 csere, majd az egész digitális panel csere sem segített, a hiba változatlan. Működés közben átforrasztottam a tuner és a KFmodul körüli alkatrészeket, hátha egy kondi, vagy ellenállás a melegítés hatására másként viselkedne, de ekkor sem változott semmi. Az AFC jelet szkóppal nézve ugrik a recsegéskor. Valakinek van valami építő jellegű segítsége, ötlete, mert mostanra megakadtam.
Sziasztok!
Drága édes apukám felhívott,hogy nézzem meg a fent nevezett hőn szeretett rádióját mert kicsit furcsán lehet bekapcsolni!Még pediglen úgy,hogy bekapcsolja a rádiót és semmi de ha lenyomja közben a magnó valamelyik gombját akkor szól a rádió!
Természetesen mint egy jó gyerek egyből felajánlottam,hogy megnézem és szétszedem,természetesen még hozzá tette,ha lehet akkor legyen belőle még rádió :lol: nem is tudom mire gondolt talán gyerekkoromban is szereltem neki valamit :hmmm:
De a viccet félretéve természetesen átnéztem a rádiót és átméregettem a rajz szerinti feszültségeket amik rendben is lennének,de a hiba tulajdon képen a kapcsolóban van,természetesen,hogy pont isostat kapcsoló van benne ha jól emlékszem a nevére!
A kérdésem az lenne,hogy valakinek nincs ilyen a rádióba való kapcsolója?
Mert akkor vevő lennék rá,édesapám meg örülne,hogy végre nem csak szét szedtem de meg is csináltam valamit :super:
Mindenkinek köszönöm szépen előre is a segítségét!További szép napot!
UI:Csatolok egy képet a kapcsolóról!A kapcsoló megoldást talált még pediglen Mekmuki tanyatársunk jóvoltából,aki volt olyan szíves és küld számomra egy donort!Köszönet neki érte és mindenki másnak is a tanácsokért és a javítási ötletekért!Nem akarok kis telhetetlennek tűnni,úgy hogy a téma megoldva :bow:
Üdv:morfeus