Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

VIDEOTON RA-4301

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (RAR)
Size
2.0 MB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar videoton manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    VIDEOTON RA-4301 RA4301 RA 4301
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Videoton PLUTO rádió AM néma, FM csak a helyi adó keveredik be
Sziasztok

Bevallom őszintén, hogy megakadtam ennek a rádiónak a javításánál.

Kapcsolási rajz van itt, köszönöm a feltöltőnek.
Hiba: 
AM  néma, csak halk sistergés, adót nem vesz. 
FM nél helyi adót (rálátok az adóra) bekeveredik, természetesen MÁSHOL jön.  A KF-be keveredhet vagy az első tranzisztor keveri ki a nagy jel miatt , (itt bizonytalanodtam el)
Szóval nekiláttam feléleszteni... Tápfeszültségeket ellenőrizve egyből feltűnt, hogy kevesebb a rajzon lévőnél.
A tápfeszt 9V-ot külső tápról adom ami a T348 áteresztő és utána stabil 8V körüli.
Az FM egységre menő "nagy stabil " feszültsége 3V körüli. ebből még lejön a soros GE dióda 0.2V feszültsége aztán véleményem szerint ez már kevés, hogy elinduljon a helyi oszcillátor. (tranzisztorokat cseréltem 2 db BF240) 
Ami gyanús az a TAA691 rajz szerint a 14-es lábon 7V/2V körül kéne lenni, de csak 4V körül van.
Az 5. lábon 0.3V feszültséget mérek...
12. lábon is kevesebb , így nyilván a T260 tranzisztor is kevésbé nyit.
Lehet a TAA691 rossz? 
Ez az FM egység amúgy nem egy csúcstechnika. De ez volt annó... 
Kádár könyvben volt valami jó kis szájbarágós, vagy hajdani Rádiótechnika...
 
Tapasztaltabb kollégák talán találkoztak hasonló esettel, esetleg olyan rajz amin jobban fel vannak tüntetve a feszültség értékek... stb. javítási tipp stb.

Nagyon köszönöm a segítséget.
üdv
Szabi
Keresek Videoton EA7386s bemenetválasztó panelt.
Keresek Videoton EA7386s erősítőhöz bemenetválasztó panelt.
Minden megoldás érdekel,de elsősorban működő,hibátlan panel érdekelne.
Videoton 6363S
Sziasztok! A nemrégiben tárgyal erősítő nálam olyat produkál, hogy bekapcsoláskor durranik a hangfal egy marha nagyot! Mértem simán a fokozatokat egyenként, és a táp bekapcsolási tranziens kerül ki... :S Elég nagy a brumm is, hallaható a hangfalakon... pedig van rajta táponként vagy 10000uf.. :S "Szabályzó fokozatban" már minden elkót kicseréltem, végfokban is... És a végfok előfok lekötésével is búg és durranik is a hangfal bekapcsoláskor.... Valakinek valami ötlete hogy hogyan lehetne kiküszöbölni a bekapcsolási durranást és a brummot lecsökkenteni?
Videoton RT7300 tuner FM probléma
Jó reggelt . Kérdeznék egy eme rádio javitásban jártasabb kollégát! Hozzám került,saját felhasználásra ez a videoton szintézeres tunerje. Akksi rossz benn,de ez még a kisebb gond. Am tökéletesen müködik. FM részen viszont nem müködik a sztereo kijelzés és a térerősség jelző sem. Adót beállitja szól de ezek a funkciók nem müködnek. Ha esetleg valaki javitott már ilyen jellegü hibával,kérem ossza meg velem tapasztalatait. Köszönöm.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce