Sziasztok kedves tanya lakók! van 1 pár VT.DC 2550A-tipusú hangfalpárom a mélyeket újra peremeztem ,de az egyik közép HB10/1018,nem szól és le van szakadva a sodrony a két magas is rossz le van égve a tekercs javítani ezeket nem szeretném, szeretnék bele venni új közepeket és magasokat a H 2000-től, Tanácsot szeretnék kérni az új videoton hangszórók minőség. megbízhatóságuk nagyon érdekelne mert én még a H2000-től nem vettem hangszórót nem ismerem az új vt hangszórókat
Hozzám vágtak egy Videoton rt7300s tunert. Van benne élet, viszont fm sávokon csak folyamatosan FM zaj van.( nehogy szó érje a ház elejét , nem súgás) Hangoláskor a kijelzőn úgy tűnik, mintha működne, meg meg áll, de csak az FM zaj marad. Az FM mute gombra nem reagál. Automata keresésnél elnémul a keresés alatt, kéziben folyamatosan FM zaj. A feszültségek rendben vannak. Az AM sáv hellyel-közzel működni látszik, de erősen zajos az adó. (csak a Kossuth szólal meg) Keresgéltem a fórumban, de ilyen hibáról még nem számolt be senki.. Minden ötlet jól jön.
Előre is köszönet mindenkinek.
Sziasztok!
Egy hölgy keresett meg, mivel a macskái elrágták a rádiósmagnója hálózati kábelét ami zárlatossá vált és fény- és füstjeleket produkált.
A készülék nincs nálam, (pontos típusszámát nem tudom,) csak a hálózati vezetéke amin egy négypólusú dugasz található. A négy aljzatból csak 2-ben láttam érintkezőt. Ránézésre az érintkező hüvelyek távolsága megegyezik a kis készülékek csatlakoztatására használt "Euro" vezeték méretével.
Kérdéseim: Valóban jó lesz-e oda a szokásos hálózati vezeték? Mire szolgál a másik 2 bekötési pont?
A legutolsó Videoton csöves rádiót az RA 3101-et elkezdtem feléleszteni. A törékeny műanyagalkatrészeket kicseréltem a hullámváltóban de félő hogy csuszkák nem ugyanúgy kerültek vissza. Keresek kapcsolási rajzot. BUÉK!