Sziasztok,
megakadtam egy egyszerűnek tűnő hibával: nincs hang. Hangmodul jó, letesztelve egy másik készüléken. Fejhallgató csati jó, ha megpiszkálom a végfok lábát, brummog. 12V és 26V tápok megvannak.
A rajzok sajnos elég kuszák a Precisionokhoz.
Mit nem vettem észre?
Köszi.
Tamás
Sziasztok
Javított már valaki ilyet én bevallom nem és nem tudom hogy mire számítsak.
Holnap rá kellene néznem , hibajenleség hogy csak standby van.
Esetleg rajz vagy némi infó jól jönne hogy milyen sasszi van benne mert a neten semmit nem lelek rola.
Előre is köszönöm
Üdvözlöm Üdv Mindenkinek!
Vajon ez milyen hibajelenség?
TV Típus Videoton C2911-AM Plat
Mivel én már az újgenerációs hobbyelektonikás vagyok, ezért a régi katód csöves tévékhez nem értek, de ha valaki megmondja mit kell rajta cserélni, gond nélkül cserélem. Mivel én lcd tévéket javítok, amikben a hibakeresés és forrasztgatás egyenlő a nullával(rossz panel ki-jó panel be ennyiben ki is merül egy lcd javítása) ezért szükségem van a régi szakemberek segítségére.
Tehát a hiba a következő.
A képek alapján nekem úgy tűnik, hogy valami a mágnesezéssel nincs rendben, és bekapcsoláskor sem adja azt a jellegzetes mágnesezés hangot. De ez csak tipp.... Ja és a tv nem esett le és nem sérült meg sehol.
Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Megint egy régi Videoton akadt a kezembe,mégpedig egy TS3351 tip.fakávás TV.Lomtalanításvolt és nekem adták.Azt mondta a gazda hogy már vagy 15 éve nem használják csak ott állt letakarva, mert bedöglött.És tényleg, szinte pormentes a belseje.A készüléket csatlakoztattam a hálózatra de a lemágnesezőn kívül egyéb hangja nem volt,illetve a készenléti ,mikor kihúztam villant.A táp kondikat kicseréltem de nincs változás.Kimértem a tranyókat jók.A sor és a táp tranyó szintén jó.Kicseréltem a TEA 2029-et,és annyit változott hogy a sor tranyó helyére bekötött 60w izzó villan és ugyanakkor egy halk kattanás hallatszik a tv-ből.Sajnos nem tudom beazonosítani hogy honnan.Van valkine valami ötlete hogyan tovább?
Köszi Belfi!