Sziasztok!
Vettem egy szép állapotú Mini Vidi-t aukciós oldalon. Én voltam az első, aki szétszedte, a burkolatát tartó egyik csavarban még benn volt a pecsétviasz. A tápot beállítottam 10,2V-ra, pár fóliakondenzátort is cseréltem. Találtam egy égett ellenállást, ami miatt a videovégfok nem kapott tápot. Most már van stabil kép, és hang. Viszont a sorméret nagy, mindkét oldalon van olyan 8mm túllógás. Hogyan lehet szabályosan beállítani a sorméretet ennél a tévénénél?
Üdvözlettel:
Gyula
Az isemrősömtől kaptam egy rosz, precision alaplapos sztereó videoton tv-t, a stand by trafó adta meg magát, kicsréltem, viszont a képe ha világos színek vannak akkor a két szélén homorú lesz(így megy már egy éve a TV). Kipróbáltam másik képmodullal is, de a hiba ugyan úgy fennált, a tápegységre gyanakszom, nincs kapcsolási rajzom, nem tudom mihez nyúljak hozzá.Ha tud valaki segíteni, vagy van valami ötlete, azt nagyon megköszönném.
Üdv.
Üdv mindenkinek!
Egyszerűen nem tudom eldönteni mi a kínja a gépnek.Pedig rengeteg tv-t láttam már...
Nagyon alacsony a sugárárama.Alig látszik rajta valami képszerűség.
G2-t felhúzva emelkedik a fénye,aztán szépen be is csíkoz.
Csíkozódás nélkül pedig szinte semmi nem látszik a képen.
A csövét mértem,műszer szerint szép egyforma a 3 katód.A sugáráramra is jónak tűnik.(Samsung A68QFN)
A BCL körben (trafó 8-as lába) végigmértem mindent,valamint a kis BC-t cseréltem is.Kivett tranyóval is ua.
A katódok 180-190V körül vannak,az RGB lapra 1-1,1V-os jelek mennek fel a prociból.
Próbáltam letestelni a katódokat,de azonnal elveszi a képet...
Mit tegyek szerintetek?
Sziasztok,
megakadtam egy egyszerűnek tűnő hibával: nincs hang. Hangmodul jó, letesztelve egy másik készüléken. Fejhallgató csati jó, ha megpiszkálom a végfok lábát, brummog. 12V és 26V tápok megvannak.
A rajzok sajnos elég kuszák a Precisionokhoz.
Mit nem vettem észre?
Köszi.
Tamás